Opowiedz mi o swoich nawykach, a powiem ci, kim jesteś!

3 stycznia 2022Robin Sharma pisze w swojej książce: „Niezwykłe życie polega na codziennych, ciągłych ulepszeniach w najważniejszych dziedzinach”. Uważam, że to prawda. Wiemy, że sportowcy nie zostają mistrzami olimpijskimi z dnia na dzień. To ich codzienna dyscyplina w najważniejszych dla nich dziedzinach (sport, dobre odżywianie, wysiłek psychiczny) ostatecznie czynią ich światowej klasy mistrzami.

Jeden z czytelników tak napisał: „Nie czytam już Biblii tak, jak kiedyś, a modlitwa nie daje mi już takiej satysfakcji. Czasem zaczynam dzień z postanowieniem, że się pomodlę, a w końcu coś innego potrafi tak mnie zająć, że zapominam. Pod koniec dnia czuję frustrację… Potrzebuję dyscypliny w moim życiu z Bogiem”.
Jeśli odzwierciedla to i twoją sytuację, chciałbym dać ci kilka wskazówek: nie musisz zaczynać od wielkiej zmiany w swoim życiu, by zauważyć owoce. Mały kroczek każdego dnia wystarczy. Zrób dzisiaj postanowienie. Zacznij od czegoś małego jak np. 5-minutowa modlitwa każdego dnia. To może wydawać się niewiele, ale stopniowo możesz dodawać kolejne minuty. 5 minut – to lepsze niż nic!

Nawet jeśli spędzisz tylko krótki czas w Bożej obecności, gdy będziesz doświadczał tego każdego dnia, twoje życie zostanie przemienione. Nie jest łatwo utrwalić nowy nawyk! Ale jest to możliwe, jeśli polegamy na Bożej łasce. Bardzo lubię werset z listu do Filipian 2,13: „Albowiem Bóg to według upodobania sprawia w was i chcenie i wykonanie”.
Pozwól Mu prowadzić cię i całkowicie oprzyj się na Nim.

Zatem, zachęcam cię, byś nie rezygnował. Bądź wytrwały! Nie poddawaj się, ale oddaj wszystko w ręce swojego Niebiańskiego Ojca!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...