Bóg przeprowadzi cię przez tę pustynię!

2 kwietnia 2020

„Uważaj, byś nie zapomniał o Tym, który cię prowadził po tej wielkiej i strasznej pustyni, pełnej węży, jadowitych gadów i skorpionów, po suchej, spragnionej ziemi; o Tym, który dobywał dla ciebie wodę z najtwardszej skały, o Tym, który cię karmił nieznaną twoim ojcom manną na pustyni, po to, by cię nauczyć uległości, by cię wypróbować i w przyszłości darzyć tym, co dobre” (Księga Powtórzonego Prawa 8,15-16).  

W Starym Testamencie możemy przeczytać o niewoli dzieci Izraela w Egipcie. Bóg posłał wyzwoliciela, by ich uratował z ucisku i poprowadził do Ziemi Obiecanej, choć przez 40 lat musieli krążyć po pustyni. Suche, jałowe miejsce nie jest tym, czego szukamy, a jednak kiedy lud Izraela wyszedł z Egiptu i znalazł się na pustyni, doświadczył wielu cudów. Były to:
- rozdzielenie się Morza Czerwonego (zobacz: Księga Psalmów 106,9);
- codzienna manna (zobacz: Księga Psalmów 78,24);
- uzdrowienie (zobacz: Księga Liczb 21,9);
- woda wytryskująca ze skały (zobacz: Księga Wyjścia 17,6).  

Sytuacja, która wydaje nam się bez wyjścia, to bardzo dobre miejsce, by doświadczyć Bożego cudu. Przyjacielu, jeśli tak się właśnie czujesz, wypowiedz razem ze mną: „Panie, wierzę w Ciebie i Twoją miłość do mnie. Dziękuję Ci, ponieważ to, co wydaje mi się teraz pustynią, jest właściwie miejscem, gdzie Ty chcesz okazać swoją cudowną moc. Dziękuję Ci, że to, co niemożliwe, Ty czynisz dzisiaj możliwym. Dziękuję Ci, że to, co po ludzku jest niemożliwe, jest dla Ciebie okazją, by się objawić”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...