7 września 2022
Kontynuujemy nasz cykl o tym, dlaczego warto pamiętać.
Czego dokonał Bóg w twoim życiu? Tak wiele dzieje się małych i większych cudów w naszej codzienności, o których z czasem zapominamy. Warto założyć dziennik i je wszystkie zapisywać, po to by w trudniejszych chwilach móc je przywołać. By pamiętać o tym, że Bóg nas nie zostawił, że był z nami cały czas, pomagał, wyciągał swą rękę, wspierał w najtrudniejszych momentach. O tym, że pocieszał, dawał pokój do serca, troszczył się o konkretne potrzeby.
Bóg chce, byśmy nigdy o Nim nie zapomnieli. Powtarzał też to stale swojemu ludowi.
Posłuchaj:
„Zachowaj też w pamięci całą swoją drogę, którą Pan, Bóg twój, prowadził cię przez czterdzieści lat po pustyni, aby cię ukorzyć i doświadczyć, i aby poznać, co jest w twoim sercu, czy będziesz przestrzegał jego przykazań, czy nie” (Pwt 8,2).
Dlaczego Bogu tak zależało, by Jego lud o tym pamiętał? Zwłaszcza wtedy gdy już będzie miał wszystkiego pod dostatkiem, gdy będzie jadł do syta? Gdy wszystko będzie się układało? Na tym, byśmy również my nie zapomnieli? „Abyś nie mówił w swoim sercu: moja moc i siła mojej ręki zdobyła mi to bogactwo. Pamiętaj, że to Pan, Bóg twój, daje ci siłę do zdobywania bogactwa” (Pwt 8,17-18).
Psalmista, kiedy był pogrążony w depresji, właśnie we wspominaniu Bożych dzieł i rozmyślaniu o nich znalazł lekarstwo. „Wspominam dzieła Pańskie, zaiste, wspominam twoje dawne cuda.
Rozpamiętuję wszystkie twoje dzieła i rozważam czyny twoje” (Ps 77,12-13).
 
Dobrze, że jesteś