Pan drogę zna przez największy gąszcz

10 maja 2022

Jest taka piosenka dla dzieci, która dosyć często mi się przypomina: „Mój Pan drogę zna przez największy gąszcz, ja zaś tylko za Nim kroczę”.
Czy wiesz, że twój Pan nie tylko obiecał być zawsze z tobą, ale też pójść przed tobą?
Dawniej, zimą, przed erą śnieżnych pługów, to rodzic, najczęściej ojciec, szedł przed dzieckiem i wydeptywał dla niego w głębokim śniegu wąską ścieżkę. Taką ścieżką dziecko mogło już znacznie łatwiej pokonać drogę do szkoły.
Bóg robi to samo dla ciebie. On zna drogę przed tobą, On wie, jakie są na niej przeszkody, które trudno ci będzie pokonać.

Mamy Jego obietnicę:
„Ja pójdę przed tobą i wyrównam drogi, wysadzę spiżowe wrota i rozbiję żelazne zawory” (Iz 45,2). Bóg jest zawsze o krok do przodu przed tobą, nawet jeśli życie sprawia, że nie czujesz Jego obecności w swoich zmaganiach. Czy to w sytuacji kryzysu w małżeństwie, czy dołka finansowego, długiego czekania na dziecko, uzależnienia, którego nie potrafisz pokonać, niespełnionego marzenia – On jest o krok do przodu i działa dla ciebie.

Nie zostawił cię ani cię nie porzucił. Bo tak obiecał.
Bez względu na to, którędy prowadzi twoja droga, Bóg jest o krok do przodu. Pan zawsze idzie przed tobą. Natykasz się na górę? On już się na nią wspina. Stoisz przed znakiem zapytania, nie wiesz, jak sprawa się rozwiąże? Wiedz, że Bóg jest o sto kroków dalej. Wytycza ci drogę, a kiedy trzeba, wypłaszaczy górę albo ją nawet usunie, w swoim czasie podpowie rozwiązania.
Uchwyć się tej Jego obietnicy.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...