Paradoks Jezusa

1 listopada 2019

Czy wiesz co to jest paradoks? Jak podaje definicja, jest to twierdzenie zaskakująco sprzeczne z przyjętym powszechnie mniemaniem lub prowadzące do zaskakujących lub sprzecznych wniosków. W tym tygodniu chciałbym podzielić się z wami 7 paradoksami Jezusa. Siedmioma prawdami, które są sprzeczne z ludzką logiką, naszym zrozumieniem, naszym ludzkim sposobem myślenia. A wiec zaczynamy... paradoksalny tydzień! :)

Myślałeś kiedyś o tym, jak cudownym wydarzeniem było przyjście Jezusa na świat? Jego narodziny były zapowiedziane przez proroka Izajasza 7 wieków wcześniej: „Dlatego sam Pan da wam znak: oto panna pocznie i urodzi syna, i da mu na imię Immanuel (co znaczy Bóg z nami)”. (Księga Izajasza 7,14) Panna pocznie i urodzi dziecko. Cóż za nieprawdopodobne stwierdzenie! 'Technicznie' to było niemożliwe, ponieważ Maria była dziewicą. Po ludzku biorąc, nie można urodzić dziecka, jeśli nie miało się wcześniej kontaktu z mężczyzną. A jednak, Maria nosiła w sobie życie dzięki interwencji Ducha Świętego. A owocem tego cudownego poczęcia był Jezus. Bóg uczynił człowieka. Człowieka, którego życie przemieniło miliony innych i nadal dzisiaj je zmienia!

Dlaczego o tym przypominam? Ponieważ Bóg również w naszym życiu działa czasem w paradoksalny sposób. Pozwól, że wyjaśnię. W przypadku przyjścia Jezusa na świat, Bóg wybrał 'ziemię', która nie mogła wydać owocu bez Jego boskiej interwencji. Kiedy Duch Święty okrył Marię swoim cieniem, pojawiło się życie, ignorując całą medyczną i ludzką logikę. Czasami w naszym życiu, Bóg czyni to samo. Może inni patrzą na ciebie i mówią, że jesteś beznadziejnym przypadkiem, że nigdy do niczego nie dojdziesz, że niczego dobrego nie można się po tobie spodziewać... Być może ty sam masz o sobie tego typu negatywne, krytyczne myśli. Czy twoje życie wydaje się bezpłodne, niezdolne do 'urodzenia' czegokolwiek dobrego? Możesz się cieszyć! Tak, cieszyć, ponieważ jeśli to jest twoja sytuacja, jesteś doskonałym kandydatem na cud!

To wtedy, gdy wydaje się, że nie jesteśmy w stanie niczego dobrego dać z siebie, rodzi się cud! Patrz na Jezusa. Na Tego, którego cudowne narodziny dają nam nadzieję, że to, co ponadnaturalne może zostać zasiane i zaowocować również w naszym życiu.

Zaufaj Bogu całym swoim sercem w modlitwie: „Ojcze, czasami myślę, że niczego w życiu nie osiągnę. Ale przyznaję, że jestem dobrym kandydatem do tego, byś mógł uczynić cud, który przyniesie owoc... podobnie jak to uczyniłeś w życiu Marii, którą wybrałeś. Wierzę, że ty odwrócisz bieg najtrudniejszych sytuacji. Ojcze, pokaż mi dokładnie czego ode mnie oczekujesz, by cud mógł się wydarzyć. Uwielbij się w moim życiu, w imieniu Jezusa, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...