Piękna historia Bożego działania

10 października 2017

Bóg, w swój cudowny sposób, zetknął mnie ze Stephanem Piauger i Michaelem Foucault, współpracownikami, którzy stanowią trzon misji TopChretien. Bóg dał nam nie tylko jedność duchową ale też trwałą przyjaźń, zawiązując potrójny sznur, który nie tak łatwo zerwać, jak mówi o tym Biblia.  

Nasze trio można by porównać do trzech pedałów w samochodzie: hamulca, sprzęgła i pedału gazu. Wszystkie trzy są ważne i potrzebne. Michael, ze swoim doświadczeniem i mądrością, często zachęcał nas byśmy zwolnili i uważnie przemyśleli działania. Stephan, otwarty i empatyczny, często nakłaniał do skupienia się na ludzkim wymiarze, zwłaszcza trosce o członków zespołu. Jeśli chodzi o mnie, z moim entuzjazmem i pasją, często zachęcałem ich by popatrzyli dalej, szerzej i wyżej. Sposób w jaki nawzajem się uzupełniamy jest wielkim błogosławieństwem.  

Jednak na przestrzeni lat, wróg naszej duszy, ten który przychodzi tylko po to by kraść zarzynać i wytracać, próbował wszystkiego by zniszczyć to dzieło, posługując się ludźmi. Ale dzięki Bogu nie udało mu się ponieważ potrójny sznur wytrzymał te ataki. Paweł powiedział o Apollosie, jednym z pierwszych chrześcijan i współpracowniku, "Ja zasadziłem, Apollos podlał, lecz wzrost był sprawą Boga." (1 Koryntian 3,6) Bóg dał ci wyjątkowe obdarowanie i rolę, przyjacielu. Ale to nie znaczy, że wszystko możesz zrobić sam! Nawet w Bogu są trzy osoby: Ojciec, Syn i Duch Święty. Niech Bóg pomoże ci znaleźć partnera podobnie jak znalazł dla mnie!  

Dzisiaj zachęcam cię do takiej modlitwy: "Dziękuję ci Boże, że stworzyłeś mnie niepowtarzalnym. Dziękuję Ci za trwałe przyjaźnie jakie pozwoliłeś mi zbudować. Modlę się byś nadal stawiał na mojej drodze ludzi, z którymi mógłbym służyć i chwalić Ciebie. W imieniu Jezusa, amen."  

Dziękuję, że żyjesz,

Powrót do archiwum...