Po prostu wyrusz!

18 września 2021

Martin Luter King Jr, powiedział kiedyś: „Wiara robi pierwszy krok nawet jeśli nie widzisz całych schodów”.

Czasem brakuje nam wiary kiedy mamy podjąć się czegoś nowego, odważyć się zrobić pierwszy krok. Wyruszenie w drogę jest wyborem. A wybór oparty jest na tym, co o tym myślisz.

Jeśli twoja dusza jest sparaliżowana strachem bądź wątpliwościami, masz władzę, by w imieniu Jezusa wyciszyć te emocje. Pierwszy krok w tym kierunku może wydawać się olbrzymi! Jednak w rzeczywistości tak nie jest: olbrzymi jest tylko w twoich myślach! A im bardziej gigantyczny ci się wydaje, tym bardziej jest dla ciebie przerażający. Zatem, pomniejsz go! To nie jest takie trudne! Pierwszy krok może być tak prosty, jak:
- Wykonanie rozmowy telefonicznej.
- Wypełnienie formularza.
- Rozpoczęcie rozmowy.
- Powiedzenie „przepraszam”.
- itp.

Niezależnie jakie masz marzenia - szczęśliwe małżeństwo, satysfakcjonująca praca zawodowa, dobra kondycja fizyczna, swoboda finansowa, czy jeszcze coś innego - możesz dzisiaj zrobić pierwszy krok w kierunku, w jakim Bóg cię powołuje!

Nie bój się tego pierwszego kroku... sam Bóg idzie przed tobą! Biblia mówi: „Ja pójdę przed tobą, usunę przed tobą wyboje, wyłamię spiżowe wrota, rozbiję żelazne zawory” (zobacz Księga Izajasza 45,2).

Zrób dzisiaj pierwszy krok... zacznij!

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...