Połóż kres strachowi!

22 października 2019

Znasz historię córki Jaira? Kiedy Jair poszedł do Jezusa by prosić Go o pomoc dla swojej córeczki, Ewangelia mówi nam, że jego córka zmarła: „Nie dokończył [Jezus] jeszcze tych słów, gdy przybył posłaniec z domu przełożonego synagogi, Jaira, z taką wiadomością: Twoja córka nie żyje, nie trudź już Nauczyciela. Jezus posłyszał te słowa i zwrócił się do Jaira: Nie bój się! Uwierz, a będzie ocalona”. (Ewangelia Łukasza 8,49-50)

Kiedy dotyka nas tragedia, możemy poczuć się sparaliżowani strachem. Jezus nie jest zdziwiony naszą ludzką, lękliwą reakcją, kiedy zderzamy się z tym co nieznane, kiedy dotykają nas dramatyczne zdarzenia, kiedy boimy się cierpienia, albo kiedy nasze ciała obumierają z powodu wyniszczających chorób. Jezus rozumiał strach tego człowieka i rozumie też twój. Nie słuchaj głosu, który ci mówi: „Nie trudź już Nauczyciela”. Ten głos szepczący ci, że Jezus cię przecież nie słyszy i na pewno ci nie odpowie, że jest już za późno, wcale nie jest tobą zainteresowany. Jezus cię kocha. Jak mógłby zignorować twoje potrzeby? Zachęcam cię byś zwrócił się dzisiaj do Jezusa i powiedział Mu o swoich troskach, o wszystkim co cię smuci. Poniżej kilka praktycznych przykładów jak to zrobić:
- Zrób listę wszystkich spraw, które cię martwią. Módl się o to, z góry dziękując Bogu, że się tym zajmie.
- Czytaj co rano psalmy, mówiące o Bożej wierności.
- Poświęć czas na uwielbianie Boga, wysławianie Jego wielkości w czasie prób i doświadczeń.

Nie bój się - Jezus jest z tobą. Zapraszam do wspólnej modlitwy: „Panie, nie chcę już więcej się bać. Nie chcę by wątpliwości i strach mnie paraliżowały. Jestem Twoim dzieckiem i urodziłem się by doświadczać Twojej obecności i Twoich cudów. Ta sytuacja, przez którą teraz przechodzę (nazwij ją) jest dla mnie bardzo trudna, ale całkowicie Ci ufam i wiem, że mnie słyszysz. Tak, wiem, że Twoje oczy skierowane są na mnie. Dziękuję Ci, że cudownie interweniujesz i dziękuję Ci za pokój, który mi dajesz. Uwielbiam Cię. Kocham Cię, Jezu”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...