Ponad fale patrzeć chcę

29 sierpnia 2022

Może leżysz teraz gdzieś nad morzem czy oceanem i podziwiasz jego ogrom i piękno? Niezmierzoną przestrzeń, kończącą się gdzieś daleko za horyzontem? Słuchasz wszechobecnego szumu i obserwujesz, jak kolejne fale obmywają brzeg, niezmiennie od tysięcy lat?
Przerasta nas jego wielkość, jego potęga. Przeraża, kiedy jest wzburzone. Wiemy dobrze, że nawet gdy wydaje się spokojne, to wciąż stanowi żywioł, którego nie potrafimy poskromić. Może znasz słynny film „Gniew oceanu”? Opowiada o sztormie stulecia i pokazuje grozę i wielkość tworzących się fal, potrafiących osiągać nawet 30 metrów.

Jeśli przechodzisz przez życiową burzę, i masz wrażenie, że za chwilę wysokie wody cię zatopią, uchwyć się Tego, który jest tam z tobą, pośrodku nich, i który pomoże ci znaleźć pewny grunt pod stopami.
Fale cię nie zaleją, to twój strach utonie w Boże łasce! Bo kiedy trzymasz mocno Jezusa za rękę, możesz razem z Nim chodzić nad wodami z pokojem w sercu. A nawet jeśli zejdziesz głębiej, On wyprowadzi cię z nową mocą. Posłuchaj dzisiaj przepięknej piosenki, napisanej przez zespół Hillsong, „Oceans” w polskiej wersji językowej, w wykonaniu zespołu Exodus:

1. Znad oceanów do mnie wołasz, gdzie każdy krok niepewny jest.
Ty jesteś tam gdzie niewiadoma, tam znajdę grunt dla wiary mej.

Ref: I będę wzywać Imię Twe,
i ponad fale patrzeć chcę,
gdy burzą się.
Dla duszy pokój w Tobie jest,
gdzie pójdziesz Ty,
ja pójdę też.

2. Mój strach utonie w Twojej łasce, bo ręka Twa prowadzi mnie.
I Ty mnie nigdy nie zawiodłeś; wiem: teraz też nie zawiedziesz mnie.

Duchu, prowadź mnie, gdzie wiara nie ma granic.
Daj mi chodzić nad wodami, gdziekolwiek mnie zabierzesz.
Prowadź głębiej niż pójść mogą moje stopy.
Moja wiara się umocni w Twej obecności, Boże.
 

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...