Porównujesz się z innymi?

12 maja 2020

Pamiętasz historię Dawida i Goliata? (Możesz przeczytać o niej w 1 Księdze Samuela 17). Może dostrzegasz w tej historii siebie: młodego Dawida, który musi pokonać Goliata?

Dawidowi przygotowującemu się do walki król Saul proponuje swoją zbroję.
W Biblii czytamy: „Przyodział tedy Saul Dawida w swój rynsztunek, włożył mu na głowę hełm spiżowy i ubrał go w pancerz łuskowy” (1 Księga Samuela 17,38). Dawid, choć nigdy wcześniej nie nosił zbroi, zgodził się ją założyć.

Dalej czytamy: „ Przypasał też Dawidowi swój miecz na jego odzienie i on próbował w tym chodzić, chociaż nie był do tego przywykły. I rzekł Dawid do Saula: Nie mogę w tym chodzić, gdyż nie jestem przywykły. I Dawid zdjął je z siebie” (1 Księga Samuela 17,39).

Zwróć uwagę na ostatnie zdanie. Pięć prostych, kluczowych słów, które mogą obniżyć poziom stresu w twoim życiu: „I Dawid zdjął je z siebie”. Dawid zdjął zbroję... Zdjął oczekiwania innych. Zdjął porównywanie się. I to był klucz do zwycięstwa! Dawid nie musiał walczyć jak Saul, by pokonać olbrzyma. Wszystko, czego potrzebował, to być sobą.

Potrzebował jedynie swojej procy i wiary, że Bóg zwycięży w tej walce. To było sprzeczne z rozsądkiem, ale Bóg wyposażył już wcześniej Dawida w wyjątkowe umiejętności, by odnieść zwycięstwo. Tak będzie i w twoim życiu!
Bóg pokazał mi, że porównywanie się z innymi tylko powoduje stres. Bóg nie stworzył mnie, bym był jak ktoś inny, więc dlaczego miałbym próbować być kimś, kim nie jestem? To, w jaki sposób życie cię ukształtowało, nie jest przeszkodą, ale atutem. Oprzyj się pokusie porównywania się z innymi. Bóg bardzo cię kocha i użyje w unikalny sposób.
Niech Bóg ochrania cię dzisiaj i otacza swoją miłością!
 

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...