Porównywanie się kradnie ci przyszłość!

6 października 2018

„Porównywanie się z innymi szkodzi twojej przyszłości. Dowiedz się dlaczego.” Znasz takie powiedzenie, „trawa jest zawsze bardziej zielona u sąsiada?”  

Używa się go, gdy komuś wydaje się, że u sąsiada za płotem jest o wiele lepiej. „Patrzysz i myślisz, jego/jej osiągnięcia są zdumiewające, a ja nie mam żadnych! On/ona jest bardziej utalentowany, ma więcej przyjaciół, więcej tego i tamtego”, itp., itd.  

Jeśli pozwolimy zagnieździć się takim myślom, ograbią nas z radości i pozbawią motywacji. Kiedy zapuszczą korzenie, pojawi się myślenie, „To wszystko nie ma sensu. Do niczego się nie nadaję, jestem żałosny”. Ostatecznie, porównywanie się ograbi cię z twojej przyszłości, ponieważ utkniesz w połowie drogi, nie dostrzegając obfitości, w jakiej Bóg chce byś żył, ani Jego wspaniałego planu dla ciebie.  

Nie pozwól, by wizja jaką otrzymałeś została zniszczona dlatego, że uważasz się za mniej utalentowanego niż ten czy tamten. Pracuj raczej nad swoimi darami, obsiewaj swoje pole. Módl się i spędzaj czas z Bogiem. On wie jak ci pomóc znaleźć właściwą strategię, by wprowadzać Jego plan w życie, a także jak znaleźć właściwych ludzi do pomocy. Tak było w moim życiu kiedy tworzyłem TopChretien, ruch Jesus.net, czy „Cuda Każdego Dnia”. Bóg to samo uczyni dla ciebie!  

Twoim zadaniem jest ufać Jemu, zaś Jego - dotrzymać swojego Słowa, a to czyni zawsze. Bóg „nie jest człowiekiem, aby miał kłamać...” (Księga Liczb 23,19), a Jego Słowo nigdy nie wraca do Niego próżno, lecz wykonuje to, czego Bóg pragnie (zobacz Izajasz 55,11). Nie porównuj się więcej do nikogo! Idź do przodu! Jesteś niepowtarzalny i jesteś wartościowy!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...