Potężny, by cię wybawić!

2 grudnia 2019

Chciałbym porozmawiać dzisiaj z tobą o niezwykłym wyzwoleniu ludu izraelskiego. Dotyczy to też ciebie!:) „Dotarło też do Mnie wzdychanie synów Izraela, których Egipcjanie zniewolili; wspomniałem o moim przymierzu” (Księga Wyjścia 6,5). Zniewoleni, bici, głodujący Hebrajczycy ciężko pracowali dla bezwzględnych faraonów, którzy ciemiężyli ich przez ponad 400 lat. Jednakże laska Mojżesza, która stała się „Bożą laską” w jego rękach, dokonała spektakularnych cudów i znaków, by ostatecznie uwolnić cały naród. Kiedy Bóg słyszy skargę swoich dzieci, postanawia działać. Bóg się nie zmienił. On chce działać w twoim życiu i wyprowadzić cię z trudnej, dotkliwej sytuacji, która ciąży ci niemiłosiernie, podobnie jak Hebrajczykom ciążyła niewolnicza praca.

Niezależnie, z jakiego powodu płaczesz, jaka jest twoja „niewola”, wszechmocny Bóg jest zawsze gotowy, by objawić swoją moc i chwałę. Być może zmagasz się z długotrwałą chorobą, cierpisz z powodu uzależnienia, masz problemy z wyjściem z poważnych długów, nie radzisz sobie ze swoją samotnością... Jeśli już od długiego czasu wołasz do Boga, nie zniechęcaj się: „Oto ręka Pana nie jest tak krótka, aby nie mogła ocalić. Jego ucho nie jest tak przytępione, aby nie mogło usłyszeć” (Księga Izajasza 59,1). On wybawi cię we właściwym momencie, podobnie jak wybawił Izrael. Przypominasz sobie, kiedy Morze Czerwone się rozstąpiło, lud wchodził do wody, a rydwany Egipcjan były tuż za nim? Jeśli twoje stopy są mokre, to dobry znak: Bóg nadchodzi!

Słuchając tej pieśni w wykonaniu zespołu Hillsong, zaufaj, że twój wielki Bóg, zawsze potężny, może ocalić. Bóg chce cię ocalić, używając do tego nadzwyczajnych środków, których nie możesz sobie wyobrazić. Posłuchaj, co właśnie teraz chciałby ci powiedzieć: „Nie bójcie się! – odpowiedział Mojżesz. – Wytrwajcie! Zobaczycie ratunek Pana! On zapewni wam go jeszcze dziś! Tych Egipcjan, których dzisiaj widzicie, nie będziecie już więcej oglądali – na wieki!” (Księga Wyjścia 14,13).
Uwierz, że twój dzień ocalenia jest dzisiaj!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...