Potrzebujesz dowodów?

7 maja 2022

Miewasz czasem wątpliwości? Rodzą się w tobie trudne pytania dotyczące Chrystusa, wiary czy Kościoła? Masz przy tym wrażenie, że nie są one mile widziane wśród wierzących?
Tomasz był klasycznym sceptykiem. Pomimo że przez trzy lata chodził z Jezusem, teraz potrzebował czasu, dowodów i przekonania, by uwierzyć w zmartwychwstanie. Jezus jednak odpowiedział na jego wątpliwości, nie osądził go, nie skrytykował. Przyszedł dokładnie wtedy, gdy Tomasz był razem z uczniami, by dostarczyć mu wystarczających dowodów.
Potrzebujesz potwierdzenia? Sprawdź Boga. On jest otwarty, by jeśli Go szukasz szczerym sercem, w pełni ci się objawić.

„Gdy mnie będziecie szukać, znajdziecie mnie. Gdy mnie będziecie szukać całym swoim sercem, objawię się wam – mówi Pan” (Jr 29,13). Tak, Bóg widzi twoje poszukiwania i chęć znalezienia odpowiedzi – i chce i potrafi na nie odpowiedzieć, by twoja wiara mogła rosnąć.

Ewangelista Jan pisze, że Jezus powiedział do Tomasza, zwanego Bliźniakiem „Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz” Na co Tomasz odpowiedział „Pan mój i Bóg mój”.
Kim jest drugi Bliźniak, brat Tomasza? Może to ty? W Biblii nie ma o nim mowy. Może jednak Bóg przewidział już dawno temu, że Tomasz będzie mieć swojego Bliźniaka i teraz do ciebie mówi: „Włóż palec w moje rany i pozwól się przekonać”.

Tak, Boże rzeczy są dla nas tak niezrozumiałe, wielkie i cudowne, że nie ogarniamy ich naszym umysłem. Diabeł też nie śpi i stale będzie nam podsuwał znaki zapytania… Co wtedy masz robić? Uciekać do Pana, by na nowo utwierdził cię w wierze.

„Drogi Boże, przyznaję, że w mojej głowie pojawiają się pytania, na które nie mam odpowiedzi, czasem wątpię w Twoją miłość. Pomóż mi mocno uchwycić się Twojego Słowa, objaw mi się, otwórz moje oczy i uszy na siebie. W imieniu Jezusa, amen”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...