Potrzebujesz nadziei dla swojej rodziny?

18 października 2019

W kolejnych dniach chciałbym porozmawiać z tobą na temat rodziny. Niestety jest ona coraz bardziej atakowana przez wroga. Bóg dał nam jednak potężną broń... Regularnie czytam wiadomości przesyłane mi przez czytelników, którzy piszą o tym jak bardzo boli ich i smuci, kiedy widzą jak ich dzieci i najbliżsi dystansują się od Boga. Chciałbym jednak dodać im i tobie, mój przyjacielu, otuchy, jeśli jesteś w takiej sytuacji. Apostoł Paweł w Liście do Filipian 4,6 zachęca nas byśmy zwracali się do Boga: ”Przestańcie się martwić o cokolwiek. Raczej w każdej sprawie, gdy się modlicie i prosicie, z wdzięcznością przedstawiajcie swoje potrzeby Bogu”. Bóg słyszy twoje modlitwy kiedy wołasz do Niego za tymi, których kochasz, i odpowiada na nie, zgodnie ze swoim suwerennym postanowieniem.
To może dotyczyć:
- pracy,
- choroby,
- narodzin dziecka,
- śmierci członka rodziny,
- czy zbawienia kogoś, kogo kochasz.

Może zapytasz, „Czy jest nadzieja dla mojej rodziny?” Odpowiedź brzmi: tak, oczywiście! A nadzieja oparta jest na Bogu, który wysłuchuje modlitwy! Nie chodzi o to by wołać do Boga tylko od czasu do czasu, wysyłając błagalne SOS, ale by uczynić modlitwę stylem życia. By zapraszać Go do swojego codziennego życia, do wszystkiego, co robisz. A kiedy twoja rodzina zostaje zaatakowana, Bóg wkracza i interweniuje w ich imieniu.

Autorka książki Co się dzieje kiedy modlimy się o nasze rodziny tak pisze: „Margie, nasza synowa, powiedziała mi niedawno: Muszę nauczyć się modlić i przestać martwić. Mam tendencje by samej rozwiązywać problemy. Rozgryzać je i znajdować odpowiedzi. Ale Boże Słowo mówi, że to modlitwa działa”. Zachęcam cię, byś oparł się na Bogu w modlitwie. On zna twoją sytuację i będzie działał w najlepszy sposób. Począwszy od małych, codziennych zmartwień do wielkich, druzgoczących tragedii, twoje modlitwy sprawiają, że Wszechmocny i Wszechobecny Bóg wszechświata zaczyna działać. On ochoczo i z radością użyje Swojej boskiej mocy w życiu członków twojej rodziny. Wyznawajmy razem naszą wiarę i zaufanie do Boga, słuchając pieśni „Trust In You” (Ufam Tobie) w wykonaniu Lauren Daigle Zaufaj Mu, i Jemu oddaj wodze do twojej rodziny!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...