Potrzebujesz odpoczynku?

15 września 2018

Życie czasem wymaga od nas "siły atlety". Prawdę mówiąc, Biblia porównuje nas do sportowców. (zobacz 2 Tymoteusza 2,5) Każdy dzień niesie ze sobą zarówno okazje, jak i wyzwania. Nawet posłuszeństwo Bożemu powołaniu i realizowanie Jego planu w naszym życiu może czasami być męczące. W takich chwilach dobrze jest pamiętać, że sam Bóg jest Tym, który chce byśmy odpoczęli.  

Jeśli pracujesz, nie odpoczywając w Chrystusie, wkrótce poczujesz się wyczerpany. Podobnie jak sportowiec, pomiędzy okresami wzmożonego wysiłku potrzebujesz czasu na odpoczynek. Takim odpoczynkiem dla dziecka Bożego, jest "intymny czas z Bogiem w ustronnym miejscu". To tam możesz rozmawiać sam na sam z Jezusem.  

Dzień po dniu, bez względu na etap życia, potrzebujesz Boga, by iść do przodu. Potrzebujesz, by Jego życie i pokój cię wypełniły. Nie zapomnij, że Bóg obiecał iść z tobą i dać ci odpocznienie. To właśnie mówi nam w Swoim Słowie, w księdze Wyjścia 33,14: "Wówczas Pan zapewnił: Możesz być spokojny. Pójdzie z tobą moje oblicze".  

Nie idziesz sam. W każdej chwili możesz odzyskać nowe siły w Bożej obecności, śpiewając Jemu na chwałę i czytając Jego Słowo, które przypomni ci, jak wiernym i dobrym Bogiem jest dla ciebie.  

Niech Bóg cię dzisiaj błogosławi.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...