Potrzebujesz odpoczynku?

11 lipca 2021

Życie czasem wymaga od nas siły atlety. Prawdę mówiąc, Biblia porównuje nas do sportowców (zobacz: 2 List do Tymoteusza 2,5). Każdy dzień niesie ze sobą zarówno okazje jak i wyzwania. Nawet posłuszeństwo Bożemu powołaniu i realizowanie Jego planu w życiu może czasami być męczące. W takich chwilach dobrze jest pamiętać, że sam Bóg jest Tym, który chce, byśmy odpoczęli.

Jeśli pracujesz, nie odpoczywając w Chrystusie, wkrótce poczujesz się wyczerpany. Podobnie jak sportowiec, potrzebujesz czasu na odpoczynek pomiędzy okresami wzmożonego wysiłku. Takim odpoczynkiem dla dziecka Bożego jest osobisty czas z Bogiem w cichym, ustronnym miejscu. To tam możesz rozmawiać sam na sam z Jezusem. Dzień po dniu, bez względu na etap życia, potrzebujesz Boga, by iść do przodu. Potrzebujesz, by Jego życie i pokój cię wypełniły. Nie zapomnij, że Bóg obiecał iść z tobą i dać ci odpocznienie.

To właśnie mówi nam w swoim Słowie, w Księdze Wyjścia 33,14: „Wówczas Pan zapewnił: Możesz być spokojny. Pójdzie z tobą moje oblicze”. Nie idziesz sam. W każdej chwili możesz odzyskać nowe siły w Bożej obecności, śpiewając Mu na chwałę i czytając Jego Słowo, które przypomni ci, jak wiernym i dobrym Bogiem jest dla ciebie.

Niech Bóg cię dzisiaj błogosławi!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...