Potrzebujesz odpoczynku?

14 lipca 2018

Odpocząć, odpocząć, odpocząć... tak, oczywiście potrzebujemy, prawda? Odpoczynek jest jednym z pierwszych przykazań danych przez Boga Jego ludowi... " Pamiętaj o dniu szabatu aby go świecić". (Księga Wyjścia 20,8)  

Ale zanim jeszcze odpoczynek stał się przykazaniem, był częścią stworzenia... "...Bóg ukończył swoje dzieło i w siódmym dniu zaprzestał wszelkiej pracy. Pobłogosławił On siódmy dzień i poświecił go, w nim bowiem sam odpoczął po tym czego dokonał w swoim twórczym działaniu". (Księga Rodzaju 2,2-3)  

A zatem, odpoczynek emocjonalny, psychiczny czy duchowy jest integralną częścią boskiego planu. Tak jak pewne dni zostały przeznaczone na pracę, tak jest dzień poświęcony naszemu odpoczynkowi. Chciałbym cię więc zapytać... czy odpoczywasz wystarczająco? Czy potrafisz wygospodarować czas w tygodniu na odpoczynek nie tylko dla ciała ale również dla swojej duszy?  

Czas by wyciszyć swoje troski i skupić się na Bogu, który niezależnie od sytuacji, potrafi zająć się wszystkim, łącznie z tobą... Czas by odseparować się od świata i oddać Jemu chwałę i w Nim położyć całą swoją ufność niezależnie od okoliczności... Bóg stworzył odpoczynek dla naszego dobra po to byśmy mogli wrócić do równowagi. Tak więc w tym tygodniu, drogi przyjacielu, nie zapomnij odpocząć... w Nim!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...