Potrzebujesz pocieszenia?

17 września 2022

Dzisiaj spójrzmy na kolejną obietnicę.
„Jakże wspaniały jest Bóg, Ojciec Jezusa Chrystusa, naszego Pana, źródło wszelkiego miłosierdzia, który tak cudownie pociesza i posila nas w trudnościach i doświadczeniach. Czyni to dlatego, abyśmy tę samą pomoc i pociechę mogli przekazywać tym, którzy są strapieni i potrzebują zrozumienia i podniesienia na duchu” (2 Kor 1,3-4).
Masz doświadczenie Bożej pociechy, podniesienia na duchu w chwilach kryzysu, smutku? Jak Bóg tego dokonał? Poprzez swoje słowo, podczas czytania Biblii, przez modlitwę? A może posłał kogoś do ciebie, kto cię przytulił i pocieszył Bożym Słowem?

Kiedy zmarł, w jeszcze młodym wieku, ojciec mojego męża, cała rodzina była bardzo przygnębiona. Po pogrzebie – tego samego dnia – zadzwonił dzwonek do drzwi i okazało się, że przyszli goście. Nikt nie miał głowy do odwiedzin, ale z uprzejmości zaproszono ich do środka. Jak się okazało, byli to aniołowie posłani przez Boga. Wspaniali bracia Palermo, którzy z wielkim zrozumieniem i współczuciem w pewnym momencie wyciągnęli swoją mandolinę i zaśpiewali: „Heaven is a wonderful place” (Niebo jest wspaniałym miejscem). Wszyscy wiedzieli, że to sam Pan posłał ich, by przekazali tę wiadomość.

Tak, On zna cię. Dokładnie wie, co dzieje się w twoim życiu i nie spóźnia się ze swoim miłosierdziem. Możesz odpocząć w tej łasce, która jest wieczna. Która nie przemija. „Ten, który was powołał do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, po krótkotrwałych cierpieniach sam was odnowi, utwierdzi, umocni i ugruntuje” (1 P 5,10).

Dlaczego tak wielu ludzi cierpi? Bo żyjemy w zepsutym świecie. Człowiek świadomie zrezygnował z raju, który miał być jego domem, dla swoich większych ambicji. A dlaczego tak wielu ludzi nie znajduje pociechy? Bo zapominamy podzielić się tym, czego sami doświadczyliśmy. Niech to będzie twoim celem, troską w tym nadchodzącym dniu. Ktoś potrzebuje pocieszenia!  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...