Pozwól by wypełnił się Boży plan!

7 sierpnia 2018

Dzisiaj to już trzeci komentarz z cyklu "Boży plan dla ciebie".  

22 października 1879 roku, Thomas Edison wynalazł żarówkę elektryczną. Po wielu, wielu nieudanych próbach (mówimy o 10.000), wynalazca odniósł sukces. Po przepuszczeniu prądu przez włókna węglowe, żarówka rozbłysła światłem.  

Dzisiaj możemy korzystać z tego wielkiego odkrycia, ponieważ kiedyś ktoś, mając dość marnego światła świec, miał odwagę szukać czegoś więcej. Być może współcześni Edisonowi, uważali ten pomysł za nieprawdopodobny i niepraktyczny. A jednak, stał się rzeczywistością. Zaistniał i zmienił świat!  

W tym procesie niezbędne są dwa ważne kroki - przyjecie Bożego planu odnośnie twojego życia i zrealizowanie go. Sam Bóg mówi o tym w Swoim Słowie: "Od początku ogłaszam to, co będzie, i od dawna to co się jeszcze nie stało. Wypowiadam słowa i mój plan się ostaje, i spełniam każde moje pragnienie". (Izajasz 46,10)  

Kiedy Bóg tworzy, dobrze wie jaki ma być ostateczny efekt. Kształtując cię na Swój obraz, Bóg umieścił również w tobie cząstkę Swojego potencjału twórczego! Ta zdolność dana ci przez samego Wszechmocnego Boga jest źródłem twojej kreatywności i innowacyjności.  

Otrzymałeś kiedyś od Pana jakąś inspirację czy pomysł, którego nigdy nie zrealizowałeś? Jeśli tak, to dzięki Duchowi działającemu w tobie i zdolnościom danym ci od Boga, nadal jest to możliwe! Bóg cię do tego przygotował. (zobacz 2 Koryntian 3,5)  

Motywacja i siła do działania pochodzi od Niego. Inspiracja pochodzi od Niego. Tylko Bóg może pomóc ci pokonać przeszkody, wytrwać i zrealizować marzenie. Dzisiaj zrób pierwszy krok: pomyśl o jednej lub dwóch konkretnych rzeczach, które mógłbyś zrobić dzisiaj, by położyć fundament dla Bożego planu dla ciebie!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...