Pozwolisz Duchowi Świętemu się prowadzić?

24 października 2020

Spośród wszystkich głosów, które mógłbyś usłyszeć, głos Ducha Świętego jest bez cienia wątpliwości, najsłodszym i najmocniejszym, najbardziej niebiańskim i najbardziej dogłębnym. Kiedy mówi do ciebie Duch Boży, przewyższa to wszystko, kim jesteś, wszystko, co do tej pory poznałeś. Głos Pana jest najbardziej kochającym z głosów, a Jego drogi są najmądrzejsze. Słuchanie Jezusa to najlepsza droga i decyzja. Duch Święty mówi do ciebie.
Mówi do ciebie codziennie:
- poprzez marzenia i wizje,
- poprzez codzienne czytanie Słowa,
- poprzez kazania i nauczanie,
- poprzez muzykę uwielbiającą,
- poprzez przebywanie w cichej obecności Boga,
- poprzez przyjaciela,
- poprzez modlitwę.

Cuda dzieją się, gdy słuchasz Ducha Świętego, kiedy twoje ludzkie ograniczenia znikają, ponieważ otrzymujesz mądrość, radę i wskazówki od Najwyższego. Każdego dnia Duch Święty uczy cię czegoś nowego. On daje ci swoje życie, siłę i prawdę. Jak mówi Słowo: „Natomiast Opiekun, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem” (Ewangelia Jana 14,26).

Modlę się i zachęcam, byś słuchał i był posłuszny najsłodszemu głosowi Tego, który cię kocha, Tego, który był przy twoich narodzinach i ponad wszystko pragnie, byś wiódł błogosławione życie.
Pomódl się ze mną: „Ojcze, wyciszam się teraz i słucham głosu Twojego Ducha Świętego. To najsłodszy i najbardziej głęboki głos, jaki kiedykolwiek słyszałem. Dziękuję Ci za to, że mówisz do mnie: kocham Cię. W imieniu Jezusa, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...