Problemy – tak…, ale z Jezusem!

18 lutego 2019

Doświadczanie intymności i wzrostu w Panu oznacza, że stajemy się też bardziej na Niego otwarci. Chcemy dzielić się z Nim nie tylko radościami i zwycięstwami, ale też naszymi zmaganiami i rozczarowaniami. Kiedy to robimy, w Jego Słowie, Jego miłości i Jego mądrości znajdujemy zachętę i pocieszenie.  

W liście Jakuba 1,2—4 czytamy: „Drodzy bracia, za najwyższą radość uważajcie te chwile, gdy jesteście poddawani przeróżnym próbom. Wiedzcie, że takie doświadczanie waszej wiary kształtuje wytrwałość. Wytrwałość natomiast niech was prowadzi do dzieła doskonałego, abyście byli doskonali, nienaganni i bez jakichkolwiek braków”.  

Przez jakie próby przechodzisz,…?
- Idziesz doliną cienia śmierci?
- Chcesz się poddać?
- Czujesz się bezwartościowy?
- Doświadczyłeś straty kogoś bliskiego?
- Boisz się?  

W takich sytuacjach możesz zrobić tylko jedno: skierować swój wzrok na Jezusa! Na pewno już to wiesz, ale warto to sobie ciągle przypominać, bo to prawda…, wspaniała prawda, która niesie pociechę i uwalnia. Tak, Bóg wie dokąd cię prowadzi. W środku szalejącej w twoim życiu burzy On nie tylko trzyma cię za rękę, ale i realizuje Swój plan. Wzmacnia twoją wiarę. A to, *|FNAME|*, jest bezcennym skarbem. Nie wątp…, stój mocno! Zwróć swój wzrok na Jezusa i z Niego czerp swoje siły. Niechaj to nie wiara cię opuści, a zwątpienie!    

Niech Bóg błogosławi cię dzisiaj i dodaje otuchy!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...