Przebaczenie tu i teraz…!

13 stycznia 2022

Mam nadzieję, że rozważania zeszłego tygodnia pomogły ci pozbyć się poczucia winy, ponieważ Bóg zdecydowanie nie chce tego dla ciebie. Wiem jednak, że to uczucie jest dość uparte. Dlatego chciałabym dzisiaj porozmawiać o przebaczeniu i zachęcić cię, byś przyjął tę prawdę z Bożego Słowa do swojego życia.

Czy wierzysz, że twoje grzechy mogą być przebaczone w jednej chwili?
W Biblii czytamy: „Ja, Ja jestem tym, który zmazuje twe przestępstwa ze względu na siebie – a twoich grzechów nie wspomnę”. (Izajasz 43,25)

To natychmiastowe przebaczenie. Bóg nie mówi, że zmaże twoje grzechy pewnego dnia, ale że znikną od razu. Niektórzy uważają, że tego, czy nasze grzechy zostały wybaczone, nie możemy tu na ziemi wiedzieć na pewno. Jednak Boże Słowo zapewnia nas, że tak właśnie jest!
Bóg wiedział, że będziemy potrzebowali takiego zapewnienia, dlatego dał nam obietnicę, że jeśli tylko zaufamy Jezusowi, który umarł za nasze grzechy i wstał z martwych, wszystkie nasze grzechy – te z wczoraj, z dzisiaj i te, które popełnimy jutro – zostaną przebaczone i wymazane!
Bóg nigdy nie będzie domagał się ponownej zapłaty za twój dług. Jezus już raz zapłacił za ciebie bardzo dawno temu – i ten fakt jest gwarancją na całą wieczność.

Jeśli chcesz, to pomódl się razem ze mną i przyjmij ten Boży dar właśnie teraz: „Niebiański Ojcze, niech Twój Duch pokaże mi wszystko, co jest we mnie złe. Przebacz mi moje grzechy. Dziękuję za krew Jezusa, która oczyszcza mnie ze wszelkiego grzechu. Proszę Cię, pomóż mi żyć tak, by się Tobie podobać. Z całego serca chcę mieć z Tobą dobrą relację. W imieniu Jezusa, amen!” Możemy cieszyć się z tego, że nasze grzechy zostały przebaczone, a łańcuchy, które nas więziły, zostały zerwane!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...