Przebaczenie uwalnia!

9 czerwca 2018

Próbowałeś kiedyś komuś przebaczyć i stwierdziłeś że nie potrafisz?
Tak jakby coś w tobie się 'zablokowało; z powodu tego co ktoś umyślnie czy nie c i zrobił... Jak możesz to pokonać i prawdziwie wybaczyć?  

To nie zależy od twoich uczuć. Przebaczenie opiera się na twoim posłuszeństwie Bogu. Słowo Boże zachęca nas byśmy wybaczali... "Bądźcie jedni dla drugich mili i serdeczni. Przebaczajcie sobie nawzajem, podobnie jak wam Bóg przebaczył w Chrystusie". - Efezjan 4,32  

A wiec to jest akt twojej woli ale również Boże działanie.
Brak przebaczenia blokuje kanał wiary i kradnie twoja radość, zaś przebaczenie uwalnia wewnętrzna wolność która prowadzi do pokoju. Tak jak śpiewa Matthew West w piosence "Przebaczenie" - "więźniem który naprawdę został uwolniony jesteś ty!"  

Przebaczenie jest jak klucz który otwiera drzwi nieba, pozwalając Bogu działać w twoim życiu. Przyjacielu, jeśli te słowa przemawiają do ciebie, zaprasza cię byś pomodlił się razem ze mną.... "Panie, Ty widzisz moje serce. Wiesz, że ja nie potrafię wybaczyć (powiedz imię tej osoby).  

Próbowałem ale nie potrafię. Proszę Cię byś mi pomógł przez Ducha Świętego bym szczerze potrafił wybaczyć i mógł żyć w pełnej wolności z Tobą, wypełniony Twoim życiem, radością i pokojem. Proszę wypełnij moje serce miłością do tej osoby. W imieniu Jezusa, amen."  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...