Przejdź od „dobrego” do „bardzo dobrego”!

29 maja 2021

Przeczytałeś kiedyś w swoim dzienniczku ucznia: „Stać go na więcej”? Pewnie nie było to zbyt zachęcające, zwłaszcza jeśli pojawiło się kilkakrotnie. Ale wyobraźmy sobie przez chwilę, że Bóg łagodnie szepce nam do ucha: „Potrafisz lepiej, bo jestem w tobie. Pomogę ci!”. Teraz to jest prawdziwa zachęta! W Biblii czytamy, że Bóg stworzył świat w sześciu etapach. Po każdym takim etapie gratulował sobie, mówiąc: „To jest dobre”. Skończył szóstego dnia, stwarzając mężczyznę i kobietę, a wtedy zobaczył, że to było bardzo dobre.

Bóg uczynił coś lepiej niż w poprzednich dniach! „W końcu Bóg spojrzał na wszystkie swoje dzieła i rzeczywiście, były bardzo dobre. Dokonały się, gdy nastał wieczór, a potem poranek – dzień szósty” (Księga Rodzaju 1,31) . Wyobraź sobie, że w trakcie wykonywania twoich codziennych obowiązków, Bóg mówi do ciebie, że możesz coś zrobić lepiej. Wyobraź sobie ten zapał, radość i zachętę do działania. Kochaj bardziej. Dawaj więcej. Przebaczaj częściej.

Przede wszystkim chcesz to uczynić dla Boga, by usłyszeć Jego gratulacje: „To jest bardzo dobre”. A później staje się to bardzo dobrym życiowym nawykiem.
Tak, możesz stale czynić postępy, które będą widoczne dla wszystkich! A więc nie przestawaj być nadal zachętą i błogosławieństwem dla swojej rodziny, przyjaciół i tych wszystkich, z którymi masz kontakt. Zostaną dotknięci Bożą miłością, a On będzie z ciebie dumny!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...