Przejdź od „dobrego” do „bardzo dobrego”!

2 czerwca 2018

Przeczytałeś kiedyś w swoim dzienniczku ucznia: "Stać go na więcej"? Jeśli pisał to nauczyciel to pewnie nie było to zbyt zachęcające ... zwłaszcza jeśli pojawiło się kilkakrotnie. Ale wyobraźmy sobie przez chwilę, że Bóg łagodnie szepce nam do ucha, "Potrafisz lepiej, bo jestem w tobie... pomogę ci!" Teraz to jest prawdziwa zachęta!  

W Biblii czytamy, że Bóg stworzył świat w sześciu etapach. Po każdym takim etapie, gratulował sobie mówiąc "to jest dobre". Skończył szóstego dnia stwarzając mężczyznę i kobietę... a wtedy Bóg zobaczył, że to było BARDZO dobre. Bóg uczynił coś lepiej niż w poprzednich dniach!  

"W końcu Bóg spojrzał na wszystkie swoje dzieła i rzeczywiście, były bardzo dobre. Dokonały się, gdy nastał wieczór, a potem poranek - dzień szósty."
Księga Rodzaju 1,31  

Wyobraź sobie, że w trakcie wykonywania twoich codziennych obowiązków, Bóg mówi do ciebie: "Możesz to zrobić lepiej". Wyobraź sobie ten zapał i radość i zachętę do działania. Kochaj bardziej. Dawaj więcej. Przebaczaj częściej.  

Przede wszystkim chcesz to uczynić dla Boga, by usłyszeć Jego gratulacje: "To jest BARDZO dobre". A później staje się to nawykiem, bardzo dobrym, życiowym nawykiem.  

Tak, możesz stale czynić postępy, które będą widoczne dla wszystkich! A więc nie przestawaj być nadal zachętą i błogosławieństwem, dla swojej rodziny, przyjaciół i tych wszystkich, z którymi masz kontakt. Zostaną dotknięci Bożą miłością, a On będzie z ciebie dumny!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...