Przejrzyj się w Jego boskim lustrze

14 listopada 2018

Myślę, że zanim wyszedłeś dzisiaj z domu, rzuciłeś okiem w lustro, by upewnić się, że wszystko jest ok. Mogę cię zapytać jakiego lustra używasz, jeśli chodzi o twoje wnętrze? Chciałbym opowiedzieć ci historię Pascaline z wyspy Reunion. „Długo zmagałam się z poczuciem odrzucenia i zawsze uważałam, że do niczego się nie nadaję. Teraz uczę się przeglądać w Bożym lustrze, przezwyciężać moje porażki, uświadamiać sobie, że mój Bóg jest dla mnie i ze mną. Że każdego dnia, On jest skałą, na której buduję swoje życie, jest moją fortecą i moim schronieniem”. 

Wierzę, podobnie jak uświadomiła to sobie Pascaline, że ważne jest, by zobaczyć siebie w Bożym lustrze. Dlaczego? Ponieważ Jego lustro, lustro Jego Słowa, jest bardzo precyzyjne i wierne. To nie jest krzywe zwierciadło, które wypacza, zniekształca czy powiększa. Pokazuje samą prawdę. (Jan 17,17) Bóg pragnie cię uczyć, podtrzymywać, pomagać ci się odnaleźć, prowadzić cię przez Swoje Słowo. 

Bardzo cię zachęcam byś regularnie czytał Biblię i zapisywał to, co otrzymujesz od Boga. „Jak zachowa młodzieniec w czystości życie swoje? Gdy przestrzegać będzie słów twoich”. (Psalm 119,9) Chciałbyś pomodlić się razem ze mną w odpowiedzi na to? „Panie, dziękuję Ci za Twoje Słowo, które jest takim wiernym odbiciem. Ucz mnie przeglądać się w Twoich oczach i pomóż mi rozumieć Twoje Słowo, bym mógł pojąć czego Ty chcesz mnie nauczyć. Daj mi siłę, bym umiał to zastosować w życiu, bym żył tak jak ty to dla mnie zaplanowałeś. Niech będzie Tobie cała chwała i cześć! W imieniu Jezusa, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...