Przyjmij Jego pokój.

7 grudnia 2021

To piękne słowo „pokój” w języku hebrajskim brzmi „shalom” i oznacza pokój, dobrostan, pomyślność, spokój, dobrobyt, pełnię… Pozwól, że podzielę się z tobą pewną historią:

„Pewnego dnia król ogłosił konkurs na dzieło, które najlepiej przedstawi idealny obraz pokoju. Wielu artystów próbowało. Król przejrzał wszystkie prace, ale ostatecznie spodobały mu się tylko dwie z nich. Teraz musiał wybrać pomiędzy nimi. Pierwszy obraz przedstawiał spokojną taflę jeziora, w którym, jak w lustrze, odbijały się majestatyczne góry. Ponad nimi rozciągało się błękitne niebo, po którym leniwie płynęły białe obłoczki. Wszyscy oglądający ten obraz uważali, że jest on doskonałą ilustracją pokoju.

Drugie dzieło również przedstawiało góry. Ale były to surowe i nagie skały. Ponad nimi rozciągało się mroczne niebo, z którego lał deszcz i biły pioruny. Po stromym urwisku skalnym z wielkim hałasem i wzburzeniem spadały hektolitry spienionej wody. To nie wyglądało na sielankę. Po dokładniejszym przyjrzeniu się król zauważył niewielki krzaczek wyrastający spomiędzy skał, tuż na skraju wodospadu. A w zagłębieniu konaru mały ptaszek uwił sobie gniazdko. Zadowolony i nie przestraszony burzowym otoczeniem, spokojnie wysiadywał jaja. Jak myślisz, który z tych obrazów zdobył pierwszą nagrodę? Król wybrał drugie dzieło.
»Ponieważ – jak wyjaśnił swoją decyzję poruszony król – pokój nie jest uwarunkowany miejscem wolnym od burz, kłopotów czy ciężkiego trudu. Pokój to zachowanie spokoju duszy pomimo tych wszystkich trudności. Takie jest prawdziwe znaczenie pokoju«”.

Bóg chce tego samego dla ciebie. On jest znacznie bardziej zainteresowany zmianą twojego serca niż okoliczności (chociaż i te On również może zmienić).
Pełny pokój znajdziesz, kiedy całkowicie zdasz się na Niego. On da ci go nawet w samym środku nawałnicy.
Jezus mówi do ciebie dzisiaj te słowa: „Pokój zostawiam wam, mój pokój wam daję; daję wam go inaczej niż daje świat, nie ulegajcie trwodze, nie bójcie się”. (Jan 14,27)  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...