Przyszłość wypełniona łaską

22 maja 2022

Z pewnością, zgodzisz się, że zmagania są dość stałą rzeczą w naszym życiu. Czy w takim razie nie przydałaby się również nieustająca łaska na każdy dzień? Co łatwiej jest ci zaakceptować fakt, że twoja przyszłość będzie wypełniona trudnościami i walką, czy to, że nasyci ją Boża nieprzemijająca łaska? Może powiesz, że to dziwne pytanie, bo przecież to drugie wydaje się o wiele łatwiejszą opcją.
To jednak dość rewolucyjna myśl dla wielu. Być może trzeba będzie zmienić swoje myślenie o tym, czym jest łaska. To niezwykły dar Boga Ojca, dzięki któremu nie tylko mamy możliwość Go poznać i przyjść do Niego, ale też otrzymać życie z dostępem do Jego tronu, do pełni Jego bogactwa i miłości.

Prorok Jeremiasz, pomimo bólu i cierpienia, jakich doświadczał z powodu losu swojego narodu, zapewnia nas, że w Bożej łasce jest nasza nadzieja: „Niewyczerpane są objawy łaski Pana, miłosierdzie Jego nie ustaje. Każdego ranka objawia się na nowo, wielka jest wierność Twoja” (Treny 3,22-23). Tak, ona jest obfita i niewyczerpana. Każdego dnia na nowo potrzebujesz Jego stałej, ogarniającej, wszechobecnej łaski. Bóg chce zarówno nią, jak i swoją dobrocią obdarzać cię bez końca i przez nią wzbogacać twoje życie.

Może masz problem z łaską, bo gdzieś w środku czujesz, że na nią nie zasługujesz? Zamykasz się na nią w poczuciu wstydu i winy?
Nikt nigdy nie będzie w stanie sobie na nią zasłużyć, dlatego Bóg każdego zachęca, by otworzył swoje serce, wyciągnął ramiona i czerpał z niej tyle, ile potrzebuje. Na każdą sytuację masz Jego łaskę, dzięki której możesz iść pewnie przez życie!  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...