Radość Pana jest dostępna w każdej chwili!

15 maja 2020

Kończymy dzisiaj cykl na temat stresu i tego, jak go unikać. Teksty powstały z inspiracji książką „Overload” (Przeciążenie) autorstwa Joyce Mayer.

Znasz kogoś, kto wydaje się być zawsze radosny? Trochę tak jak terenowy samochód 4na4, który jedzie w każdych okolicznościach? Może zastanawiasz się: „Jak ona to robi?” lub „Co jest jego sekretem?”.
Czy wiesz, że możesz być codziennie szczęśliwy? W Liście do Filipian 4,4 czytamy: „Radujcie się w Panu zawsze! Powtarzam: Radujcie się!”. No i mamy... terenówkę, odporną na każde warunki. Apostoł Paweł pisząc ten list, siedział w wiezieniu, przez co te słowa nabierają jeszcze większej mocy. Nawet w więzieniu, nawet w najgorszych okolicznościach, radość jest możliwa. Po ludzku wydaje się to nierealne, ale z Bożego punktu widzenia jest możliwe.
Paweł uświadamia nam, że radość jest wyborem. Nie zależy od tego, co dzieje się dokoła, ale opiera się na Bogu, który jest w tobie i z tobą.

Jak czytamy w Biblii: „Gdy będziesz przechodził przez wody, Ja będę z tobą, a gdy przez rzeki, nie zaleją cię. Gdy pójdziesz przez ogień, nie spłoniesz i płomień nie spali cię” (Księga Izajasza 43,2). Świadomość, że Bóg jest z tobą nawet w najtrudniejszych chwilach, daje radość. Niech słowa tej pieśni w wykonaniu Israela Houghtona będą dla ciebie zachętą:

Niezależnie od tego, przez co przechodzisz, radość Pana jest możliwa!
Kocham cię i cenię. Życzę ci siły i odwagi.
 

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...