Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

25 grudnia 2018

Dzisiaj, w dniu Bożego Narodzenia, chciałbym podzielić się z wami tekstem napisanym przez Maxa Lucado, pisarza, którego cenię i podziwiam. Dziękuję Dawidowi Nolentowi, z naszego zespołu Top Chretien, że mi go pokazał. "Bóg przyszedł na świat jako niemowlę. Jednak ten kto miał okazję natknąć się tego ranka na stajenkę na pastwiskach Betlejemu, był świadkiem szczególnej sceny. Stajenka cuchnie jak większość stajni. Ostry odór moczu, łajna i owiec unosi się w powietrzu. Klepisko jest twarde, siana niewiele. Z sufitu zwisają długie pajęczyny, a po brudnej podłodze czmycha spłoszona mysz. Trudno sobie wyobrazić nędzniejsze miejsce na narodziny....  

A On wcale nie przypomina króla. Twarz ma pomarszczoną i czerwoną. Jego płacz, choć mocny i zdrowy, nadal jest bezradnym i przenikliwym płaczem niemowlęcia.... To dziecko miało władzę nad wszechświatem. Ciuszki, które teraz mają go ogrzać, były kiedyś szatami wieczności. Swoją złotą salę tronową zamienił na brudną zagrodę dla owiec.... Jednak ten szczególny moment trudno porównać z czymkolwiek. Ponieważ w tym krótkim przedziale czasu wydarzyła się rzecz sensacyjna. Bóg stał się człowiekiem. Podczas gdy istoty ziemskie żyły w nieświadomości, przybyła Boskość. Niebiosa się otwarły i umieściły swój największy skarb w ludzkim łonie.  

Wszechmocny, w jednym momencie, uczynił siebie kruchym. Ten, który był duchem stał się podatnym na przebicie. Ten, który był większy od kosmosu stał się embrionem. I ten, który podtrzymuje cały wszechświat swoim słowem zdecydował się być zależnym od opieki młodej dziewczyny." Cóż za wspaniały tekst oddający cześć i chwałę Bogu! Jeśli jeszcze nie widziałeś tego wideo zachęcam do obejrzenia, „Mały chłopiec" zespołu „Cześć”, świetny nie tylko pod względem technicznym, ale niesie też niezwykle trafne przesłanie na dziś. Życzę ci radosnych Świąt Bożego Narodzenia! Niech Boży pokój wypełni cię i błogosławi dzisiaj!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...