Sekret mądrego człowieka

2 kwietnia 2022

Jednym z moich ulubionych wersetów w Biblii są słowa z Przypowieści Salomona (Prz 3,5-6): „Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie. Licz się z Nim na wszystkich swoich drogach, a On prostować będzie twoje ścieżki”.

Rozum często nas zwodzi. Wmawia nam, że coś jest niemożliwe, nieosiągalne, że danej relacji nie da się już naprawić, krzywdy nie da się wybaczyć – to po prostu niewykonalne. Bóg radzi – nie polegaj na własnym rozumie. Nie oznacza to, że mamy odrzucić myślenie, logikę, wiedzę, poznanie. Mamy jednak na nim nie polegać, bo prędzej czy później nas zawiedzie, rozczaruje i zostawi z niczym.
Bóg jest pewnym oparciem w czasie radości, ale i pewnym schronieniem i ucieczką w czasie niedoli!
Dzisiaj możesz przejść przez wszystko, co cię spotka, bez strachu i z radością.
Oprzyj się na Bogu jak nigdy dotąd. On jest silny, On jest mądry, On wie wszystko, On cię kocha i troszczy się o ciebie. Przypomnij sobie sytuacje, kiedy w dzieciństwie w chwilach zagrożenia biegło się do taty czy mamy, by poczuć się bezpiecznie, albo powoływało się na swojego wszystkomogącego ojca czy starszego brata, z przekonaniem, że skutecznie zajmie się twoją sprawą. Twój wszechmogący, niebiański Ojciec, jest znacznie pewniejszy!

Niech Ten, który jest Mądrością, przez swoją łaskę uczyni cię mądrym, czyli kimś, kto kocha Bożą mądrość bardziej niż swoją własną.

Pomódlmy się razem: „Ojcze, biegnę do Ciebie, w Twoje ramiona, pewne i mocne. Trudno mi zrozumieć i pojąć Twoje myśli i plany, ale chcę ufać mimo wszystko, mimo że mój rozum podpowiada inaczej. Wiem, że Ty możesz wszystko, możesz zmienić moje myśli, moje emocje, moje nastawienie. Dziękuję Ci za to, w imieniu Jezusa, amen”.

Posłuchaj pięknej piosenki w wykonaniu Ani i Witka Ruszczyńskich „Na Twe Słowo”  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...