Siła modlitwy

2 marca 2022

Dramatyczne wydarzenia na Ukrainie wywołują w nas wielki smutek, ból i niezgodę wobec wojny, która niszczy wszystko. Również nasze życie nie będzie już takie samo. Wspaniale jest widzieć ogromny zryw serc Polaków, niosących pomoc w każdej możliwej postaci. Z pewnością i Ty, w jakiś sposób masz w tym swój udział. Chciałabym Cię dzisiaj również zachęcić do modlitwy o Ukrainę, o naszych braci i siostry, których życie jest realnie zagrożone. Twoja modlitwa ma ogromną siłę. Nie ustawaj! Bądź w niej wytrwały, a będziesz oglądał Boże cuda, które już się dzieją.  

Szczególnie módlmy się między 3.00 a 7.00 rano, kiedy są największe bombardowania. Z doniesień misjonarzy wiemy, że doświadczają Bożego, ponadnaturalnego działania, kiedy to rakiety nie wybuchają lub nie dolatują do celu, czołgom nieprzyjaciela kończy się nagle paliwo, rosyjskie oddziały gubią się i pytają o drogę, a oni sami skutecznie nadal bronią swojej stolicy.  

Módlmy się też o Rosjan wysłanych na front często wbrew swojej woli. Zagubionych i zdezorientowanych. Wielu z nich to wierzący ludzie, którzy nie chcą nikogo zabijać. „Tak, Panie, proszę Cię o Twoje działanie, o Twoje miłosierdzie, by ta wojna mogła się jak najszybciej zakończyć. Ochraniaj słabych i chorych, wszystkich, którzy potrzebują Twojej pomocy. Dodawaj im otuchy i siły do znoszenia wszelkich przeciwności, pokoju serca, by mogli zachować swoją ufność w Tobie. Niech ci, którzy Tobie jeszcze nie zaufali, wołają do Ciebie, a Ty ich wysłuchaj, Panie, okaż swoją wielką moc. Lecz ich, zaopatruj we wszystko czego potrzebują, chroń przed ostrzałem, zachowaj przy życiu. Daj mi Panie mądrość, abym umiał mądrze pomagać tym, którzy są musieli uciekać i wskazywał im na Ciebie - Księcia Pokoju. Pokoju, którego świat im dać nie może, ale Ty możesz! Dziękuję, że Ty jesteś Bogiem, który rządzi narodami. W imieniu Jezusa, amen”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...