Skąd wiesz, że podejmujesz właściwą decyzję?

12 sierpnia 2018

Życie jest pełne wyborów, decyzji na tak lub na nie. Oczywiście, każdy z nas chciałby podejmować tylko właściwe decyzje. W Przypowieściach Salomona 3,5-6 czytamy: "Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie; licz się z Nim na wszystkich swoich drogach, a On prostować będzie twoje ścieżki".  

"Zaufaj Panu z całego swojego serca..." Zaufaj bez żadnych zastrzeżeń, bez 'ale' czy 'a co jeśli'. Zaufaj całkowicie, wiarą płynącą z serca, że On naprawdę chce tego co najlepsze dla ciebie.  

- "...i nie polegaj na własnym rozumie...". Jako ludzkie istoty, jesteśmy ograniczeni... nie inaczej jest z naszą zdolnością zrozumienia wielu spraw. Jesteśmy ograniczeni w czasie i przestrzeni, a nasze decyzje podejmujemy w oparciu o dostępne nam informacje. Właśnie dlatego, jeśli chcesz dokonać właściwego wyboru, Biblia zachęca cię byś polegał na największym umyśle... Bożym! Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość.. nic nie jest przed nim ukryte.  

- "...licz się z Nim na wszystkich swoich drogach...". Do ciebie należy decyzja, czy chcesz zaprosić Boga do swojego procesu podejmowania decyzji. Czy chcesz pytać o Jego opinię. Czy chcesz poznać co On myśli, nawet jeśli miałoby się okazać, że ma inne zdanie na dany temat? To twój wybór, ale jeśli zaprosisz Go by w ten sposób uczestniczył w twoim życiu, On będzie działał!  

- "...a On prostować będzie twoje ścieżki". Stojąc na rozdrożu, skąd odchodzi wiele nieopisanych dróg, nie potrafimy stwierdzić, która z nich doprowadzi nas do celu. Bóg obiecuje w tym słowie, że objawi ci właściwą drogę. Tę, która jest dla ciebie najlepsza!  

Dokonaj właściwego wyboru... zaufaj i polegaj na Bogu we wszystkich swoich decyzjach!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...