Skok na głęboką wodę?

29 kwietnia 2022

Nie lubimy wychodzić ze swojej strefy komfortu. Nie lubimy zmian, bo to, co nieznane, przyprawia nas o lęk, najczęściej nieuzasadniony, choć rzeczywisty. A on paraliżuje.
Może jesteś, w sytuacji, która jest dla ciebie trudna do zniesienia, ale nie masz odwagi jej zmienić? Może marzysz o czymś, ale nie podejmujesz działania, bo tak będzie bezpieczniej – nie musisz wchodzić na obcy dla siebie teren? A może Bóg cię do czegoś powołuje, a ty nie czujesz się na siłach? On nie obiecał, że zabierze lęk, ale obiecał, że da ci siłę i będzie z tobą, kiedy zdecydujesz się zrobić krok wiary.

Kiedy patrzę na swoje życie, widzę, jak Bóg mnie prowadził i przeprowadzał przez wiele takich prób. Niektóre zdałam, innych nie. Mam wrażenie, że za każdym razem był to skok na głęboką wodę. Ze strachem, z drżącymi kolanami wchodziłam w nieznane, ze świadomością, że to, co przede mną, mnie przerasta. Boga jednak nic nie przerasta i On dobrze zna i czas, i miejsce, w którym chce cię użyć. On daje siły i często pomimo naszej słabości, a może właśnie dzięki niej, objawia swoją moc. Gdybyśmy mieli się za ekspertów, Bóg nie miałby nic do zrobienia.
- Czy czujesz, że Bóg stawia przed tobą jakieś nowe wyzwanie?
- Powołuje cię do czegoś?
- Może kładzie ci na sercu kogoś, kogo chce ratować?
- Boisz się?
To dobrze, bo wtedy bardzo potrzebujesz Jego mądrości, Jego pomocy!

Pamiętaj, że to Bóg wyposaża i uzdalnia do tego, co sam dla ciebie zaplanował.
Mówi do ciebie: „Daj mi rękę”, „Pójdę z tobą”, „Idź tam, ale ze Mną”. Albo moje ulubione słowo z księgi Jozuego, którą akurat czytam:

„Czy nie przykazałem ci: Bądź mocny i mężny? Nie bój się i nie lękaj, bo Pan Bóg twój będzie z tobą wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz” (Joz 1,9).

„Panie, wyznaję, że tak często strach zwycięża w moim życiu, że nie pozwalam Tobie działać przeze mnie. Panie, a przecież Ty mnie zapewniasz, że z Tobą wszystko będzie możliwe, że z Tobą nie muszę się bać, że Twój Duch będzie mnie uczył i prowadził. Dziękuję Ci, że jesteś ze mną. Pomóż z odwagą podejmować właściwe decyzje. Amen”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...