Słowa niosące miłość…

6 września 2021

Doszliśmy do końca serii na temat relacji... specjalne podziękowania dla Eryka i Rachel DuFour, ekspertów od relacji, z których materiałów mogłem korzystać.
Księga Przysłów pełna jest doskonałych rad dla naszego codziennego życia. Czy to odnośnie relacji, stylu życia, czy podejmowanych przez nas wyborów.
Rozdział 15 Księgi Przysłów zdradza nam ważny sekret, co robić kiedy ogarnia nas gniew, którego przecież wszyscy doświadczamy. Czytamy: „Łagodna odpowiedź uśmierza gniew, lecz przykre słowo wywołuje złość” (Księga Przysłów 15,1).

Z Bożą pomocą, możesz odpowiedzieć na przykre słowa spokojnie i z łagodnością. Zamiast pozwolić, by zalała cię złość, idź do Pana i proś Go o siły i właściwe słowa. Inny klucz znajdujemy w liście Jakuba 1,19-20, który tak mówi: „Wiedzcie to, umiłowani bracia moi. A niech każdy człowiek będzie skory do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do gniewu. Bo gniew człowieka nie czyni tego, co jest sprawiedliwe u Boga”.
Biorąc sobie te słowa do serca, nie tylko będziesz rozwijał samokontrolę i umiejętność kierowania swoimi emocjami (zamiast pozwalać im kontrolować ciebie), ale również będziesz tym, który wnosi pokój w relacje. Tak, Bóg może użyć cię byś wnosił pokój w sytuacje gdzie złość chciałaby zapanować! Dzisiaj i w kolejnych dniach, chciałbym postawić przed tobą wyzwanie... bądź wolny w mówieniu, a kiedy to robisz odpowiadaj uprzejmie i z łagodnością.

Niech twoje usta będą pełne słów niosących pokój i miłość. Bądź ambasadorem Bożej miłości... niech twoje słowa niosą dzisiaj uzdrowienie!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...