Słuchaj, zachęcaj, kochaj

8 stycznia 2018

"Wszechmocny Pan dał mi język uczonych, abym zmęczonego umiał zachęcić słowem. Każdego ranka budzi moje ucho, bym słuchał - tak jak uczeni.
Izajasz 50,4  

Przyjacielu, Bóg wkłada Swoje Słowo w twoje usta byś mógł je wypowiadać kiedy potrzeba tym, którzy są smutni albo zmęczeni. Jednak, by otrzymać te cenne słowa mające moc zachęcania, podnoszenia, wzmocnienia, najpierw musisz słuchać... Jego głosu.  

Pragnieniem Ducha Świętego jest by uczyć cię rozróżniania głosu Ojca. Tak byś spośród tysięcy różnych głosów, rozpoznał i słuchał go po to by potem dzielić się tą manną z innymi.  

Dlatego, kiedy wstaje nowy dzień, a ty przebywasz w pełnej pokoju Bożej obecności i dzielisz się z Nim swoimi przeżyciami, nadziejami, a może trudnościami w relacji z Nim... nie spiesz się, poświęć czas by posłuchać również co On ma ci do powiedzenia. Zatrzymaj się na chwilę i słuchaj uważnie. Usłyszysz Ojca, Jego głos, Jego serce. On powie ci, że cie kocha, oczywiście .... ale powie ci również o twoim sąsiedzie, siostrze, twoim szefie, osobie z którą pracujesz...
On wleje do twojego serca swoją miłość do nich.
Wypełni cię współczuciem.
Pozwoli ci zobaczyć ich Bożymi oczyma.  

Przyjacielu, zachęta Ojca dla tego świata jest w twoich ustach! On pragnie używać cię by leczyć i odnawiać, wnosić życie i zachęcać.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...