Służ Panu z radością

10 grudnia 2020

Czy „Cuda każdego dnia” wywarły wpływ na twoje życie? Czy Bóg przemówił do ciebie przez konkretny tekst, we właściwym czasie, dając ci nową perspektywę, zachętę, a może przełom w jakimś konkretnym problemie? W tym tygodniu „Cuda każdego dnia” zachęcają do wsparcia tej służby finansowo. Dziękuję tym wszystkim, którzy już przekazaliście swój dar. Dzięki niemu będziemy mogli docierać do kolejnych osób z przesłaniem Bożej miłości i nadziei. A w czasie kryzysu, w jakim żyjemy, wszyscy tego najbardziej potrzebujemy. Wesprzyj projekt  

 

Kiedy ostatnio byłeś podekscytowany na myśl o usłużeniu komuś? Myśl o zaspokajaniu czyjejś potrzeby przed swoją własną zwykle nie jest czymś, co budzi nas rano, prawda? Są jednak słowa, które mogą to zmienić: „Służcie Panu z radością” (Psalm 100,2a).  

Czymś, co stanowiło między innymi o wyjątkowości Jezusa, był fakt, że przyszedł na ten świat „nie po to, by Mu służono, lecz by służyć”. Do tego stopnia, że zgodził się cierpieć i umrzeć za nas. Swoich naśladowców zapewnił, że „nikt nie odbiera Mu życia, ale oddaje je z własnej woli”. Jesteśmy powołani, by okazywać taką samą postawę miłości i służby wobec tych, których Bóg stawia w naszym życiu.  

Chęć służenia innym jest godna pochwały, ale chęć służenia innym z radością jest przemieniająca. Kiedy służymy z radością, zmienia się nasza perspektywa. Zmieniają się nasze myśli wobec tych, którym służymy. Zmienia się nasze poczucie wspólnoty z innymi. A co najważniejsze, zmienia się nasz czas z Bogiem. Wdzięczność jest żyzną ziemią dla służby z radością, a to może przemienić nasze życie. Kiedy chętnie i z zadowoleniem służymy Panu, zaczyna wypełniać nas radość. Proś Pana, by dał ci chęć służenia Mu i innym z radością i wdzięcznością.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...