Śpiew przez łzy?

9 października 2022

Co robisz, kiedy nie możesz spać? Kiedy nachodzą cię te wszystkie czarne myśli, a wyobraźnia szaleje? A dzieje się tak najczęściej właśnie wieczorem i w nocy. Wiesz, co robił psalmista? Śpiewał! Choć nie śpiewał z radości i wdzięczności – pieśń była bardziej błaganiem, wołaniem, pytaniem i oczekiwaniem na Bożą odpowiedź. Przez nią poddawał się Bogu, prosząc Go, by to On kształtował jego myśli i uczucia.

„Pan za dnia okazuje swą łaskę, w nocy nucę Mu pieśń i modlę się do Boga mego życia” (Ps 42,9). On wiedział, że tylko Bóg może podtrzymać jego życie, podtrzymać jego siły, by nie uległ, nie poddał się. Że tylko w Nim jest nadzieja. Prawdopodobnie znajdował się na wygnaniu i nie miał możliwości powrotu do miejsc, które pamiętał z przeszłości. Do miejsc, gdzie było mu tak dobrze, gdzie doświadczał żywego Boga, gdzie razem z innymi mógł Go wielbić i Mu dziękować. Teraz czuje się samotny, odrzucony, zapomniany. Dlatego zadaje Bogu wiele pytań: dlaczego?

Może ty też, jesteś gdzieś na pustyni, poza swoim środowiskiem? Może czujesz samotność i odrzucenie we własnej rodzinie? Może wspominasz czas, kiedy było dobrze, kiedy Bóg dał się doświadczyć, kiedy spędzaliście ze sobą każdy dzień…? A teraz coś się zmieniło i już tego nie czujesz. Pojawiły się inne okoliczności, a ty płaczesz nocami do poduszki. Nie trać nadziei. Bóg się nie zmienił. On jest blisko ciebie, a nawet jeszcze bliżej, choć tego nie czujesz. On cię nie odrzucił ani nie zapomniał!

Wołaj do Niego tak jak psalmista:
„Ześlij swoje światło i objaw swoją prawdę, niech mi one przewodzą. Niech mnie zaprowadzą na Twą świętą górę i do Twoich przybytków” (Ps 43,3).
Ojciec słyszy twoje pieśni, twoje błagania. I zareaguje na nie. Nie zostawi cię bez odpowiedzi. Doświadczysz Jego łaski, Jego miłosierdzia, Jego przytulenia, Jego bliskości i obecności.

„Panie, chcę śpiewać Ci dzisiaj pieśń wiary i nadziei. Powiedzieć, jak bardzo Ci dziękuję za to, że jesteś, i za to, kim jesteś. Wyznaję, że nie rozumiem Twojego prowadzenia i mam wiele pytań i wątpliwości, ale nie chcę się poddawać. Niech Twoje światło i Twoja prawda mną kierują i dzisiaj. Prowadź mnie o krok bliżej siebie, Panie. W imieniu Jezusa, amen”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...