Staczaj dobry bój, dobiegnij do mety!

28 kwietnia 2018

Księga Dziejów Apostolskich (Dzieje Apostolskie 18,1-26) opisuje spotkanie Apostoła Pawła z Akwilą i Pryską. Ta para musiała uciekać z Rzymu z powodu prześladowań. Stracili wszystko. Musieli zostawić swój dom, pracę i prawdopodobnie swoje rodziny. Jednak, ich historia nie kończy się na ich ucieczce. Wiemy jak kluczową rolę odegrali ... jako towarzysze Pawła w jego służbie dla Boga, jako duchowi opiekunowie pierwszego kościoła, ich imiona przetrwały przez wieki i są znane do dziś.  

Jak reagujesz gdy "sprawy nie układają się pomyślnie” i musisz się wycofać? Czy wierzysz, że Bóg właśnie jest w trakcie przygotowywania czegoś więcej, czegoś pięknego, co będzie wypełnieniem Jego woli w twoim życiu?  

Odrzucenie lub niesprawiedliwość, których czasem doświadczasz mogą być rzeczywiście wyzwaniem dla twojej wiary. Jednak, niech zniechęcenie nigdy nie będzie przeszkodą dla wspaniałego planu jaki Bóg realizuje w twoim życiu! Staczaj dobry boj, dokończ swój bieg ... Pan ma przygotowane dla ciebie dobre rzeczy!  

Niech Bóg cię dzisiaj błogosławi!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...