Szczęście…gdzie go szukać?

17 sierpnia 2018

Czy szczęście istnieje? To pytanie często pojawia się w różnego rodzaju mediach i programach telewizyjnych. A jeśli tak, to... gdzie go szukać?  

Biblia mówi nam o szczęściu przynajmniej w dwóch fragmentach: w Psalmie 1,1 i ewangelii Mateusza 5,1-12. Przyjrzyjmy się tym tekstom...  

"Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych, ani nie stoi na drodze grzeszników, ani nie zasiada w gronie szyderców". (Psalm 1,1)  

Psalm rozpoczyna się od słowa „błogosławiony - szczęśliwy", którego również Jezus użył w czasie swojego pierwszego kazania, "Kazania na Górze". (zobacz Mateusz 5,1-12)  

Czy wiesz, że oba te słowa, hebrajskie esher i greckie makarios, znaczą "szczęśliwy"? Bożą wolą dla ciebie jest byś był szczęśliwy. Wszystko co On robi i mówi w Swoim Słowie ma na celu twoje szczęście, prawdziwe szczęście. Tak!  

I wierzę, że to również jest świadectwem dla twoich przyjaciół i tych, z którymi masz kontakt. Kiedy widzą cię radosnego, pomimo okoliczności, to dziwią się i zastanawiają, "ten człowiek ma coś innego.. co to jest?" Kiedy idziesz Bożą drogą, w zgodzie z Jego Słowem, świecisz Jego światłem. Roznosisz Jego pokój. I to ma wielką siłę! Twoje życie opowiada o cudownych Bożych dziełach. Życie z Nim dzień po dniu to jest szczęście. Wchodzenie w Jego ślady - to jest szczęście. Bądź szczęśliwy i niech to emanuje z ciebie na innych!  

Gdzie jest szczęście? Jest w tobie, i nosi imię Jezus!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...