Tak wiele dobra przychodzi z… czynienia dobra!

26 września 2021

Czytałem kiedyś świadectwo osoby, która pisała jak dobrze czuła się po tym... kiedy zrobiła coś dobrego dla innych.

Czy doświadczyłeś kiedyś przyjemności jaka pojawia się kiedy uśmiechniesz się do kogoś na ulicy, do kogoś kto może wydaje się zmęczony, po długim dniu pracy? Albo poczucia szczęścia, kiedy przytrzymałeś drzwi tej starszej pani? Czy kiedy zaoferowałeś swoją pomoc sąsiadowi?

Biblia mówi nam, że „Ten kto pokrzepia, sam dozna pokrzepienia, a ten, kto odświeża, sam będzie odświeżony” (Księga Przysłów 11,25).

Czynienie dobra innym sprawia satysfakcję duszy. Tak jakby nasza dusza żywiła się tym. Tak... każdym razem kiedy robisz coś dobrego dla innych, twoja dusza jest obficie zaspokajana. A w tym wersecie, Bóg również obiecuje i zobowiązuje się, by w zamian cię błogosławić. On orzeźwia tego, który orzeźwia innych. A Jego konewka jest większa niż nasza!

W imieniu każdego, któremu wyświadczysz dzisiaj dobro, chciałbym powiedzieć ci... Dziękuję, że istniejesz. Dziękuję, że pomagasz innym być odświeżonym. Dziękuję, że jesteś tam gdzie jesteś, i dziękuję, za to co robisz. Sprawiasz, że ten świat jest nieco lepszy i wnosisz światło Jezusa w ich serca i życie.

Niech Bóg cię dzisiaj błogosławi!

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...