Te 5 nawyków zmieni twoje życie!

10 października 2018

„Chcesz widzieć zmiany? Zacznij praktykować te 5 rzeczy w swoim życiu...”  

Pewnego dnia podczas spaceru po lesie, razem z żoną natknęliśmy się na rowerzystę, który w koszyku wiózł pieniek. Powiedzieliśmy do siebie, „Ale sprytne! Jeśli robi to codziennie, pod koniec tego roku, będzie miał w domu 365 takich pniaków! Wystarczy mu drewna na cały rok bez wydawania pieniędzy”. To dało początek naszej dyskusji na temat małych nawyków. Czasami czekamy na jakieś poważne zmiany w naszym życiu, ale rzeczywistość jest taka, że te największe zmiany zwykle zaczynają się od małych, powtarzalnych czynności.  

Poniżej kilka prostych wskazówek, które możesz zacząć stosować od zaraz. Dzięki nim naprawdę zobaczysz zmiany!
1. Bądź wdzięczny: wyrażaj wdzięczność Bogu i innym. Często zaczyna się od słowa „dziękuję”.
2. Chwal Boga: kiedy uwielbiasz imię Jezusa i otwierasz się na Ducha Świętego, uruchamiasz Jego moc, która będzie potężnie działać w twoim imieniu.
3. Rozmawiaj z Bogiem: bądź w częstym kontakcie ze swoim Niebiańskim Ojcem.
4. Pomóż komuś: może jest wokół ciebie ktoś, komu mógłbyś pomóc, jak dobry Samarytanin?
5. Słuchaj, co mówi Bóg: możesz to robić czytając Biblię, słuchając dobrych kazań, czy pozostając w ciszy przed Panem - to najlepszy sposób by usłyszeć co ktoś do ciebie mówi :)
 

Bóg zaplanował dla ciebie życie i to życie w całej pełni, (zobacz Jan 10,10). To jest możliwe! Niech z pomocą Ducha Świętego, dokona się zmiana, którą pragniesz ujrzeć w sobie!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...