Te pięć nawyków zmieni twoje życie!

2 sierpnia 2021

Chcesz widzieć zmiany? Zacznij praktykować pięć rzeczy w swoim życiu…

Pewnego dnia podczas spaceru po lesie razem z żoną natknęliśmy się na rowerzystę, który w koszyku wiózł pieniek. Powiedzieliśmy: „Ale sprytne! Jeśli robi to codziennie, pod koniec tego roku będzie miał w domu 365 takich pniaków! Wystarczy mu drewna na cały rok bez wydawania pieniędzy”. To dało początek naszej dyskusji na temat drobnych nawyków. Czasami czekamy na jakieś poważne zmiany w życiu, ale rzeczywistość jest taka, że największe zmiany zwykle zaczynają się od małych, powtarzalnych czynności.

Poniżej kilka prostych wskazówek, które możesz zacząć stosować od zaraz. Dzięki nim naprawdę zobaczysz zmiany!
1. Bądź wdzięczny: wyrażaj wdzięczność Bogu i innym. Często zaczyna się od słowa „dziękuję”.
2. Chwal Boga: kiedy uwielbiasz imię Jezusa i otwierasz się na Ducha Świętego, uruchamiasz Jego moc, która potężnie będzie działać w twoim imieniu.
3. Rozmawiaj z Bogiem: bądź w częstym kontakcie ze swoim Niebiańskim Ojcem.
4. Pomóż komuś: może jest wokół ciebie ktoś, komu mógłbyś pomóc, jak dobry Samarytanin?
5. Słuchaj, co Bóg mówi: możesz to robić, czytając Biblię, słuchając dobrych kazań, czy pozostając w ciszy przed Panem – to najlepszy sposób, by usłyszeć, co ktoś do ciebie mówi:)

Bóg zaplanował dla ciebie życie i to życie w całej pełni, (Ewangelia Jana 10,10). To jest możliwe! Niech z pomocą Ducha Świętego dokona się zmiana, którą pragniesz ujrzeć w sobie!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...