To, co planowane było jako zło, Bóg użył ku dobremu!

3 września 2019

Jakiś czas temu otrzymałem od pewnej osoby e-mail z informacją, że od tej chwili celem jej życia będzie zniszczenie naszej służby we Francji. Ta osoba, której nie znałem, pisała, że jest chrześcijanką i nawet prosi Boga, by jej w tym dopomógł.

Oczywiście bardzo mnie to zasmuciło, ale zamiast zareagować negatywnie, pozwoliłem Bogu, by użył tego ku dobremu! Jak to możliwe? Błogosławiłem tę osobę. Jezus zachęca nas, by błogosławić tych, którzy nas przeklinają i prześladują (zob. Ew. Mateusza 5,44) . Modliłem się: „ Panie, dotknij jej serca. Ona Cię potrzebuje”. Myślałem o tych wszystkich, którzy cierpią z powodu prześladowań, i pytałem siebie, w jaki sposób mogę dodać im otuchy! Nie jest łatwo być na celowniku, a jeśli właśnie to przeżywasz, wiedz, że On, Ten, który jest w tobie, jest większy niż ten, który jest na świecie! (zob. 1 List Jana 4,4) Postanowiłem o tym napisać, żeby dodać ci otuchy. To jeszcze jeden ze sposobów, w jaki Bóg używa tej sytuacji ku dobremu! Ktoś mnie skrzywdził, a ja – w zamian – będę błogosławił wielu. Z pewnością nie tego spodziewał się diabeł!

Modlitwa i uwielbianie Boga to również wspaniały sposób, by wywrócić zamiary wroga do góry nogami. „Chwalę Ciebie, Panie! Ty dopuściłeś to doświadczenie… Ty panujesz nad wszystkim… Ty obracasz złe zamiary w dobro! Wierzę Ci” (zob. List do Filipian 4,6) .
Zachęcam cię, byś modlił się i odkrywał, jak – z twoim udziałem – Bóg może zmienić to, co było zaplanowane jako zło, w dobro. Bo jedno jest pewne – Bóg chce dla ciebie tego, co najlepsze!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...