Twoja sytuacja jest tymczasowa!

3 sierpnia 2019

Czasami nie rozumiemy okoliczności, w jakich się znajdujemy. Jednak świadomość, że wszystko działa dla naszego dobra, dodaje otuchy i nadziei na przyszłość. Celem rozmyślań, które będę wysyłał ci w tym tygodniu, jest wyrycie w twoim sercu tej prawdy: Bóg sprawia, że wszystko razem działa dla twojego dobra. Posłuchaj tej niezwykłej obietnicy: „A wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują, to jest z tymi, którzy według postanowienia Jego są powołani”. (Rzymian 8,28) Możesz wiedzieć, że jesteś kochany przez Boga, ale czy jesteś o tym przekonany? Słowa pieśni wykonywanej przez United Pursuit mówią o tym, że – pomiędzy głową a sercem – Bóg chce wykonać swoją pracę w tobie! link

„Bo ja wiem, że Odkupiciel mój żyje” (Job 19,25a) – oświadczył Job, choć z każdej strony doświadczały go ciężkie doświadczenia i próby. Choroba, żałoba, ból, cierpienie, duchowy atak, a nawet żona, która nie okazała mu wsparcia, kiedy sama będąc w depresji poradziła: „złorzecz Bogu i umrzyj!”. (Job 2,9b)
Job, będąc w trudnej sytuacji, nie otrzymał pociechy od swoich bliskich. Nawet jego przyjaciele go zganili, twierdząc, że skoro to wszystko się mu przydarzyło, to z pewnością musiał zgrzeszyć przeciwko Bogu… Job jednak wiedział! Wiedział, że Jego Zbawiciel żyje i stanie po jego stronie. Wiedział, że Bóg uciszy wroga jego duszy, wroga jego rodziny i wroga jego zdrowia – wroga, który pragnie tylko kraść, zarzynać i niszczyć(zob. Jan 10,10).

Uchwyć się mocno tej obietnicy: „A Bóg pokoju szybko zetrze szatana pod waszymi stopami” (Rzymian 16,20a). Nie zniechęcaj się! Twoja sytuacja jest tymczasowa. Bóg już przewidział drogę wyjścia.

Wiesz komu uwierzyłeś: Wszechmocnemu Bogu; Stwórcy wszechświata; Panu Panów; Dobremu Pasterzowi; temu, który jest Alfą i Omegą; znanemu również jako Pan Bóg; Ten, który jest, który był i który ma przyjść; Wszechmogący (zob. Objawienie św. Jana 1,8).
Niech pewność tego, że jesteś w Jego rękach i że w Nim wszystko służy ku dobremu, stale ci towarzyszy!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...