Twoje miejsce jest blisko Boga

21 lipca 2021

Dzisiaj chciałbym zaprosić cię do podróży w czasie. Cofnijmy się do okresu, kiedy Bóg stwarzał człowieka… „Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz. Stworzył go na obraz Boga – stworzył ich jako mężczyznę i kobietę” (Księga Rodzaju 1,27).

Przyjrzyjmy się bliżej temu, co tam się wydarzyło. Bóg stworzył człowieka. Nadał mu imię Adam i powierzył zarządzanie całym stworzeniem (zobacz: Księga Rodzaju 1,28). Adam przebywał w ogrodzie aż do upadku, ponieważ to było jego naturalne środowisko: w ogrodzie Eden mógł przebywać w najbliższej obecności swojego Stwórcy.

Bóg powołał do życia mężczyznę i kobietę po to, by mieć z nimi bliską relację. Choć mógł umieścić ich gdziekolwiek na planecie Ziemia, jednak osiedlił ich jak najbliżej.
Nasz Bóg jest Bogiem relacji. Nie zostaliśmy stworzeni, by żyć w oddzieleniu od Niego. Bóg cię kocha i Jego największym pragnieniem jest być blisko ciebie w każdej chwili.
Możesz w każdym momencie pójść „do ogrodu” Jego obecności. Tam, gdzie panują życie, pokój i radość. Zostałeś stworzony, by tego wszystkiego doświadczać każdego dnia. A szczególnie dzisiaj! Więc nie czekaj ani chwili dłużej! Wejdź w Bożą obecność, gdzie tak naprawdę jest twoje miejsce, ponieważ jesteś Jego stworzeniem!
Jeśli chcesz, możesz zacząć nawet w tej chwili, dołączając do przepięknej pieśni w wykonaniu Kari Jobe „The Garden” (Ogród).  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...