Twoje odważne świadectwo może uratować czyjeś życie!

11 sierpnia 2021

Chciałbym opowiedzieć wam historię o chrześcijaninie i muzułmance, z których każde było przekonane, że to, w co wierzy, jest prawdą. Zależało im, by ta druga osoba dowiedziała się, w co wierzą. Tak więc chrześcijanin sprezentował muzułmance Biblię, a ona dała mu Koran. To spotkanie zatrzęsło przekonaniami muzułmanki. Zaczęła całym sercem szukać prawdy, aż w końcu znalazła Jezusa. Głęboko przekonana o tym, że znalazła cel swoich poszukiwań, oświadczyła: „Wystarczy. Potrzebuję teraz więcej wiary, by nie wierzyć w Jezusa niż w Niego wierzyć!”.

Cóż za poruszająca deklaracja! Tak, to prawda – trzeba więcej wiary, by uznać, że Jezus nie istnieje, niż po prostu zgodzić się z faktem Jego istnienia. Zachęcam cię, byś dzielił się swoją wiarą z przyjaciółmi. Bądź odważny! Bądź śmiały! Nie bój się! Bóg da ci potrzebne słowa, bo tak obiecał: „(...) nie troszczcie się naprzód o to, co macie mówić, ale mówcie to, co wam będzie dane w owej godzinie, albowiem nie wy jesteście tymi, którzy mówią, lecz Duch Święty” (Ewangelia Marka 13,11).

Możesz się zdziwić, co Bóg od spraw nieprawdopodobnych może uczynić! Nie zatrzymuj prawdy tylko dla siebie. Tak wielki cud zasługuje na to, by o nim mówić! :)

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...