Twoje trudności mogą obrócić się w błogosławieństwo!

21 lipca 2018

Słyszałeś kiedyś o Jaden Hayes? Jaden to mały chłopczyk, który miał bardzo ciężki start w życiu. Jego ojciec zmarł kiedy miał zaledwie 4 latka. A dwa lata po tej tragedii, znalazł ciało swojej mamy...zmarła podczas snu. Wszyscy bardzo współczuli Jadenowi i ze smutkiem pochylali się nad nim.  

Jaden, zmęczony już widokiem tylu smutnych twarzy wokół siebie, zaczął rozmyślać w jaki sposób mógłby ich rozweselić. Pomyślał, że jeśli zacznie się do nich uśmiechać to odpowiedzą mu tym samym. Razem z ciocią, która mieszkała w tym samym mieście Savannah, w Georgii, w Stanach Zjednoczonych, wyszli na ulicę, a kiedy Jaden zauważał kogoś, kto wydawał mu się smutny podchodził i uśmiechał się do niego, a czasami dawał im nawet jakiś mały prezencik. Media podchwyciły jego historię i zaczęły o nim mówić, a ludzie zaczęli wysyłać Jadenowi swoje uśmiechnięte zdjęcia. Akcja Jadena dała początek ogólnokrajowemu ruchowi.  

Możemy postawić sobie pytanie, jak mały chłopiec, który tak wiele stracił mógł dać tak dużo? Kiedy dotykają nas bolesne zdarzenia, wielu z nas całkowicie pogrąża się w smutku i izolacji. A jednak, wierzę, że Bóg może pokazać nam inny sposób, tak jak zrobił to Jaden. On może pomoc ci przejść przez trudności z głową podniesioną wysoko w Jezusie, dzięki Jego łasce, i pomoże ci zamienić twój ból w radość, jak jest napisane w Biblii...  

"....Zamienię ich żałobę w radość, rozweselę ich i pocieszę po smutku". (Jeremiasz 31,13) Chciałbyś pomodlić się razem ze mną?.. "Panie, Ty widzisz moją sytuację, co straciłem, co zostało mi zabrane. To bardzo trudne ale wierzę, że Ty zatroszczysz się o mnie. Panie, pokaż mi jak postępować i zamień mój ból w radość. Może mógłbym nawet stać się źródłem zachęty i błogosławieństwa dla innych! W Twoim imieniu, amen".  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...