Twoje życie nadal może być piękne

5 sierpnia 2022

Czy wiesz, że w środku cierpienia, na które nie masz wpływu, zmiany, której nie chcesz, trudności, których nie przewidzisz… twoje życie nadal może być piękne? W życiu każdego z nas historie bólu i smutku przeplatają się z chwilami szczęścia i świętowania. Z Bogiem jednak zawsze jest coś więcej niż to, co widzisz – coś, co dzieje się poza sceną. Żadne doświadczenie, smutek, ból, przez które przechodzisz, nie są czymś ostatecznym ani nadaremnym. Bóg wie, jak je wykorzystać ku swojej chwale i dla twojego dobra.

„A wiemy, że jeśli kochamy Boga i spełniamy Jego oczekiwania, wszystko, co nas spotyka, działa na naszą korzyść” (Rz 8,28). On czyni wszystko pięknym w swoim czasie, zaufaj Mu.
„Wszystko pięknie uczynił w swoim czasie” (Koh 3,11).
Nie poddawaj się i nie rezygnuj, nawet jeśli masz już dość. Nie pozwól, by emocje całkowicie przesłoniły ci tak już bliskie wyjście z tego ciemnego tunelu. Nie wierz kłamstwu, które mówi ci, że to, co czujesz i co widzisz, to już wszystko. On jest światłem rozjaśniającym mroki. Kieruj się do Niego, dąż do Niego ze wszystkich sił. On jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Pamiętaj, że z Bogiem zawsze jest coś bardziej prawdziwego i dobrego niż to, co teraz. On nawet z roztrzaskanych kawałków może stworzyć rzeczy nowe i piękniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Bóg czeka, by okazać ci dzisiaj swoją miłość i dobroć. Otwórz przed Nim serce i pozwól Mu wszystko uporządkować, posklejać, naprawić. Jeśli masz coś do wyznania, wyznaj i zostaw każdą swoją porażkę, każdy upadek i grzech u Jego stóp; i poproś Go, by uczynił z tego coś pięknego. Potem czekaj i patrz. Miej cierpliwość – On już się tym zajmuje.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...