Ufaj, nawet gdy Bóg milczy

9 kwietnia 2022

Czy Bóg kocha, nawet kiedy milczy?
Być może modlisz się do Boga, wołasz w wielkiej potrzebie, błagasz Go, by odmienił twoją sytuację, uleczył, pomógł. I nie otrzymujesz odpowiedzi – przynajmniej nie takiej, jakiej oczekujesz.

W ewangelii Jana czytamy o pewnym dramatycznym zdarzeniu, które spotkało Marię i Martę. Ich ukochany brat niespodziewanie umarł, pomimo że siostry błagały Jezusa, by przyszedł i go uleczył. Czy Maria i Marta mogły zacząć wątpić w miłość swojego Pana? Mogły. Może ty również potrafisz się z nimi utożsamić? Z ich bólem, rozczarowaniem, zwątpieniem? Jezus jednak ani na chwilę nie przestał ich kochać, troszczyć się o nie. Miał plan. Ma plan również dla ciebie. Nie przestał cię kochać ani się o ciebie troszczyć. Dał z siebie wszystko aż po krzyż. Nawet jeśli milczy czy nie działa tak, jak byśmy tego oczekiwali, nigdy nie wątp w Jego miłość.

Ufaj, nawet jeśli nie widzisz żadnego rozwiązania.
Plan Jezusa mieścił w sobie większy cud niż tylko uzdrowienie, obejmował również wskrzeszenie. Łazarz powstał do życia – a widząc Bożą moc, wielu ludzi uwierzyło w Jezusa i oddało Mu chwałę. On wie też, jak rozwiązać twój problem, w sposób, który przyniesie więcej dobrego dla ciebie i dla innych.
„Panie, choć nie widzę rozwiązania i nie rozumiem, dlaczego milczysz, wierzę, że Ty okażesz swoją moc i chwałę w tej konkretnej sytuacji. Ufam, że mnie nie opuściłeś, ale realizujesz swój wspaniały plan. Chcę Ci już teraz za to dziękować i Cię uwielbiać!”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...